Zostań instruktorem jazdy na rowerze

Uczenie jazdy na rowerku to wyzwanie z jakim styka się chyba każdy opiekun. O co zadbać, aby ten proces przebiegł sprawnie i bez nadmiernych krzywd dla naszego malca?

W pierwszej kolejności trzeba naturalnie zadbać o dobre ochraniacze a także kask. Najczęstsze obrażenia odnoszone przy okazji przejażdżki na jednośladzie to obtarcia kolan a także łokci. Chociaż urazy głowy zdarzają się stosunkowo rzadziej, osłona tej części ciała jest bezdyskusyjnie bardzo potrzebna. Nierzadkie są natomiast różnego rodzaju obicia, a więc warto przemyśleć załatwienie specjalnych spodenek amortyzujących upadki.

Zgodnie z zasadą jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz, powinniśmy jedynie pozwolić dzieciakowi wolno stawiać następne kroki, nie bacząc na drobne upadki. Potrzeba mimo wszystko być uważnym, przede wszystkich na początku nauczania, aby dziecko nie odjechało od nas poza zasięg ręki. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie z tyłu pojazdu tyczki.

Statystycznie bardziej obiecujące wyniki podczas nauczania uzyskują dzieci, które miały uprzednio styczność z jeździkami na pedały, takimi jak chodliwy smart trike. Mimo iż są to prędzej zabawki, aniżeli prawdziwe rowery nasza pociecha wyrabia na nich adekwatne mięśnie i zaznajamia się z prowadzeniem pojazdów zanim nauczy się łapać równowagę.

Tak naprawdę instruowanie jazdy na rowerze nie może być kwestią trudną, ponieważ proces ten najświetniej zachodzi w sposób naturalny, przy nieznacznej ingerencji nauczyciela. Stosując się do powyższych rad z pewnością nauczycie swojego malca jeżdżenia na rowerze bez znacznych trudności.Powiązane słowa: