Zabawy współczesnych dzieci

Wiele naszych podopiecznych nie potrafi zajmować się bez naszego towarzystwa. Myśleliście kiedyś z czego to wynika? Co jest źródłem tego typu postępowania? Powiem Wam, że zwykle jest tak z winy zabawek. Tak, dokładnie - zabawek. 

Jeszcze do niedawna zakup zabawek dla dzieci przedszkolnych był wielce utrudniony. Mimo to z biegiem czasu sytuacja diametralnie uległa zmianie. Obecnie rynek obfituje w zabawki, które "wyręczają" dziecko. Na przykład - w przeszłości dzieci zabawiając się na dworze w dom, naczynia sporządzały z brystoli/niepotrzebnych słoików/kubków i bliźniaczych przedmiotów. Teraz dzieci już nie są zmuszone wytężać swojej wyobraźni - posiadają zabawkowe naczynia, prawie że identyczne z przedmiotami ze świata rodziców. 

Jednakowo jest z bardziej chłopięcymi zabawami - teraz już nikt nie buduje łuku z kawałka sznurka oraz kijka. Dzisiaj nabywamy wszystko w markecie. Teraz istnieją przecież plastikowe pistolety, inspirowane na oryginalnych, a ponadto kapiszony, które umożliwiają efekt bliski do naboi i inne nowoczesne zabawki Tychy. Są w stanie nawet sprawić niemałą szkodę. A notebooki dla dzieciaków? Nie są to w rzeczywistości prawdziwe maszyny, z pojemnością, procesorem oraz innymi podzespołami, jednak wyglądem przypominają te prawdziwe. Po co pięcioletniemu dziecku takiego rodzaju zabawka? Jeszcze się w życiu przy notebooku nasiedzi... 

Takie uciechy niszczą w dziecku wyobraźnię, twórczość a także potrzebę eksplorowania świata. Młody człowiek powinien sam eksplorować swoje otoczenie. Wszystko oczywiście w ramach rozumu. Miej to na uwadze podczas następnych zakupów i postaraj się o to, żeby Twoje dziecko już się nigdy nie zanudzało.Powiązane słowa: