Zabawki nowej generacji

W dzisiejszym świecie zabawki przybierają najdziwaczniejsze formy wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń. Coraz mniej liczy się wyobraźnia malucha, a coraz więcej stopień inteligencji jak również zaawansowania samych zabawek.

Weźmy na przykład takie bezprzewodowo sterowane samochody, łodzie, a nawet latające maszyny. Aktualnie dziecku nie wystarczy pospolity samochodzik zabawkowy, nie poruszający się bez popychania. W modzie są zabawki Katowice, które totalnie zastępują dziecko w jego kreatywności. Po co symulować że samochód się przemieszcza, skoro są przecież zdalnie sterowane pojazdy, dające o wiele więcej radości bez żadnego wysiłku?

Ciekawym zjawiskiem są też inteligentne lalki, tak zwane sztuczne dzidziusie. Laleczka taka zachowuje się jak prawdziwy noworodek, potrzebujący zaspokajania swoich wszelkich zapotrzebowań od fizjologicznych do emocjonalnych. Takie lalki przydają się na przykład w przypadku dojrzewających dziewczyn, które należy uświadamiać w kwestii obowiązków, które wiążą się z posiadaniem dziecka.

Jak widzimy zabawki w aktualnych latach nie przypominają już pamiętanych z przed paru lat. Jak zazwyczaj posiada to swoje niedogodności jak i korzyści. Naturalnie odpowiedzialność jest po stronie rodziców i to oni powinni dbać, ażeby ich dziecko czerpało z zabawy same pozytywy.

Komentarze:

Piotr
Za naszych lat, to mieliśmy zabaweczki oraz harce… Najzwyklejszy kawałk drewna uchodził za strzelbę, a kawałek leciwego wózka za najlepszy samochód. Teraz są takie zabawki sklep oferuje więcej elektroniki niźli normalnego asortymentu. Nabywając dla kolejnego pokolenia rzadko kiedy mam możliwość znaleźć to, czego szukam. Nie jestem pewna czy nie poraz uśmiechnąć się do nowości.Powiązane słowa: