Własny kąt

Prędzej czy później, dla każdego z nas, nadchodzi taki moment, że po głowie zaczynają rodzić się marzenia o własnym mieszkaniu. Początkowo sprawia radość wynajęty razem z kolegami ze szkoły kąt. Następnie przychodzi czas na kolejny krok ku dorosłości i oddzielne wynajęcie kawalerki.

W chwili gdy w okolicy pojawia się partner lub partnerka, z którą wiążemy przyszłość, pomyśleć musimy o własnym mieszkaniu. Nie wszyscy mają szczęście otrzymać na start kilkadziesiąt tysięcy złotych do wydania. Więc młodzi ludzie, często swoje pierwsze kroki kierują do banków. Po policzeniu swojej zdolności kredytowej, muszą zdecydować się na konkretną nieruchomość. W takim wypadku mamy do wyboru trzy opcje:

- Postawienie domu jednorodzinnego – naszego wymarzonego, zaprojektowanego wg własnych potrzeb i oczekiwań. Pod uwagę trzeba wziąć wydatki powiązane z zakupem działki, wybudowaniem budynku, wykończeniem, umeblowaniem i ewentualnym zagospodarowaniem terenu. Należy pamiętać, że śliczne ogrody cieszą oko, aczkolwiek wymagają dużych nakładów pieniężnych.

- Kupno mieszkania/domu na rynku wtórnym – może być to najlepsze wyjście dla osób, które pragną wprowadzić się i mieszkać już od jutra. Naturalnie pod uwagę należy wziąć czas, który trzeba przeznaczyć na remont. W zależności od stanu mieszkania czy domu, możliwe, że będzie on trwać kilka dni bądź kilka tygodni.

- Zakup mieszkania/domu na rynku pierwotnym – rozpocząć musimy od znalezienia odpowiedniego dewelopera np. zisinvestgroup.pl. Zaufany, z dobrą opinią, oszczędzi nam zbędnych kłopotów i nerwów.

Potem zostaje tylko, zaprojektowanie wnętrz. Nie mniej jednak, zanim ruszymy do banku po kredyt, pomysł ten należy bardzo dokładnie przemyśleć i przeliczyć z kalkulatorem w ręku wszystkie koszty.Powiązane słowa: