Wjazd na posesję – brama

Bramy wjazdowe są nie jedynie ochroną głównego wjazdu na naszą działkę, ale też jednym z fragmentów ozdobnych. Jest to pierwszy element na który orientują skupienie przychodzący dp nas znajomi. Brama powinna więc być nie tylko funkcjonalna, ale również być atrakcyjnym ornamentem, ukazującym zalety wizualne naszej działki. Nie można stanowczo stwierdzić, która brama będzie najodpowiedniejsza. Wybór najlepszej bramy jest zależny w głównje mierze od naszych potrzeb, jak również od metraży powierzchni i charakterystyki sąsiedztwa.

Co do zasady oferowane są dwa warianty bram wjazdowych: rozwieralna i przesuwająca się. Bramy rozwieralne mogą być jednolub dwójskrzydłowe. Generalnie te ostatnie zdają egzamin się lepiej, gdyż są bardziej komfortowe i nie są podatne na prędkie defekty. Bramy rozwierające się otwierają się na bok. Brama przesuwająca się zawsze ma tylko 1 skrzydło, przesuwające się wzdłużnie płotu. Przyjmuje się, że bramy wjazdowe, jakie najlepiej spełniają kryteria ergonomiczności oraz względów wizualnych są bramy kute. Najczęściej pozostają one dwuskrzydłowe, uchylne. Ich nieocenioną cechą pozytywną pozostaje wytrzymałość na czynniki pogodowe czy fizyczne skazy. Mogą one być wykonane na jednostkowe zamówienie albo kupione z seryjnej produkcji. W tym 1 przypadku mamy pewność, że nasza brama będzie posiadała jedyny w swoim rodzaju formę. Niestety bramy kute na zamówienie są niezwykle drogie.

Bramy wykonywane taśmowo pozostają dla nich tańszą alternatywą. Na samym trzeba jeszcze zdecydować czy wybierze my bramę wjazdową automatyczną czy otwieraną manualnie. Bramy otwierane nie są ciężkawe, więc ich użytkowanie nie powinno sprawić kłopotu. Natomiast jeżeli często użytkujemy auta, wygodniejszym rozwiązaniem będzie brama mechaniczna, otwierana za pomocą pilota.Powiązane słowa: