W jaki sposób rozliczyć PIT-37?

Konieczność złożenia zeznania podatkowego raz w roku bywa przykrym obowiązkiem. Szczególnie że dużo ludz nawet nie potrafi prawidłowo uzupełnić formularza. Możemy za to podejść do sprawy w inny sposób i skorzystać z pomocy postępu technologicznego.


Portale do rozliczenia PIT-37
W internecie znaleźć możemy wiele portali, z pomocą jakich można rozliczać się z urzędem podatkowym. Musimy tylko uzupełnić wszelkie potrzebne dane osobowe i informacje z PIT-11 otrzymanego od pracodawcy, a oprogramowanie wszystko za nas policzy. Ponadto znane witryny internetowe uwzględniają także ulgi, które możemy odliczyć. Jedyną ich wadą jest to, że zwykle nie można zmienić organizacji pożytku publicznego, którą chcemy wesprzeć swoim 1% podatku. Zwykle wskazana witryna z góry wskazuje nam organizację, jaką mamy wesprzeć.


Oprogramowanie komputerowe
Jest również sporo programów komputerowych, przy których użyciu uzupełnisz PIT. Tak, jak w przypadku portali internetowych, wystarczą wszystkie potrzebne informacje na temat Twoich dochodów oraz dane osobowe. Uzupełnioną deklarację możesz wydrukować i przesłać wysyłką pocztową poleconą lub zanieść do Urzędu Skarbowego osobiście, a również wysłać do organu podatkowego za pośrednioctwem internetu. Jednak, podobnie jak w przypadku portali internetowych, systemy komputerowe do rozliczenia podatku zazwyczaj maja już przypisaną z góry organizację publiczną, na jaką możemy przekazać 1% podatku.


Jeden z tych programów do rozliczenia podatku odszukasz na portalu www.pit-format.pl/pit-37. Jest on dostępny zarówno przez portal internetowy, jak i można pobrać program na swój komputer.Powiązane słowa: