W jaki sposób rozliczyć PIT-37 samemu?

Konieczność wysłania zeznania podatkowego co roku bywa nieprzyjemnym przymusem. Zwłaszcza że dużo z nas nawet nie potrafi prawidłowo uzupełnić formularza. Możemy jednak podejść do sprawy inaczej i skorzystać z pomocy postępu technologicznego.


Portale do rozliczania PIT-37
W internecie odnaleźć można mnóstwo stron, z pomocą jakich możemy rozliczyć się z urzędem podatkowym. Musimy tylko wpisać wszelkie niezbędne dane osobowe i dane z PIT-11 otrzymanego z pracy, a oprogramowanie wszystko za nas wyliczy. Do tego znane portale biora pod uwagę także te ulgi, jakie możemy odliczyć. Jedyną ich wadą jest to, że zazwyczaj nie możemy wybrać organizacji pożytku publicznej, jaką chcielibyśmy wesprzeć swoim darem. Zwykle wskazana witryna z góry narzuca nam organizację, jaką możemy wesprzeć.


Programy komputerowe
Jest także sporo programów komputerowych, przy użyciu których wypełnisz swój PIT. Podobnie, jak w przypadku stron internetowych, wystarczą tu wszelkie potrzebne informacje na temat wysokości twoich dochodów i informacje osobowe. Wypełnioną deklarację możemy wydrukować i wysłać przesyłką pocztową poleconą albo dostarczyć do Urzędu Skarbowego samemu, a także przesłać do organu podatkowego przez internet. Niestety, tak jak w przypadku stron internetowych, programy komputerowe do rozliczenia podatku zwykle mają narzuconą z góry organizację publiczną, na którą można przekazać 1% podatku.


Jeden z tych systemów do rozliczania podatków znajdziesz na portalu www.pit-format.pl/pit-37. Jest on dostępny zarówno przez stronę internetową, jak i można pobrać oprogramowanie na swój komputer.Powiązane słowa: