Rośliny jesienią pokolorują Twój świat!Chcesz?

Jesień w naszej ojczyźnie każdorazowo zachwyca swoimi kolorami. Liście drzew i krzewów na przełomie września, a października zmieniają się na kilka kolorów, takich jak czerwień, pomarańczowy oraz żółty. Jest sens posadzić we własnym ogrodzie coś z roślin, które jesienią zaskoczą nas tymi mocno nasyconymi kolorami i nie pozwolą zbyt szybko miewać myśli o zimie. Jakie są zatem najpiękniejsze jesienne rośliny?

Na pewno najpiękniejszą z nich jest Czerwonolistna trzmielina oskrzydlona alatus - ognisty krzew na żywopłot , którą na pewno rozpoznają wszyscy fanatycy ogrodów. Kolokwialnie mówi się o niej, że jest płonącym krzewem, ze względu na ognistoczerwone liście, które przybiera gdy nadchodzi jesień. Krzak faktycznie wygląda jakby płonął i jest widoczny z daleka. Trzmielina nadal bywa ozdobna też gdy zgubi listki, patrząc na to, że ma ciekawą korę, z tak zwanymi skrzydełkami. Jej uprawa możliwa jest zarówno na rabacie, jak i w donicy.

Innymi wartymi uwagi jesiennymi ozdobnikami ogrodów, okazują się być klony. Na baczną uwagę zasługuje odmiana Red Sunset, która charakteryzuje się intensywnie czerwonymi liśćmi. Są one pełne błysku i mają ciekawy kształt, który sprawia wrażenie jakby zostały powycinane. Warto posiadać go w swoim ogrodzie, gdyż rośnie w szybkim tempie i jest niewrażliwy na szkodniki oraz choroby.

Kolejna, nietypowo urokliwa w porze jesieni roślina, zalicza się do rodziny traw. Jest to imperata cylindryczna Red Baron. Posiada najpiękniejszą ze wszystkich traw barwę, dzięki której jest świetnie widoczna z daleka. Jej listki są bowiem krwistoczerwone i robiąc jej miejsce na rabacie, prezentuje się niczym czerwona rzeka. Na jej tle nieprozaicznie dobrze będą wyglądać rośliny o barwie żółtej. Red Baron może rosnąć nie tylko w ogródkach, ale też w pojemnikach.Powiązane słowa: