Rośliny, które warto wykorzystać planując ogród

Planując własny raj ogrodowy każdy z nas marzy, by był on jak najbardziej wielobarwny i ozdobny. Dlatego wybierając krzaki bądź drzewa do naszego terenu ogrodowego powinniśmy się odwoływać się do kilku wytycznych. Zaleca się, aby sięgać po rośliny, które pięknie i obficie kwitną, a do tego posiadają dekoracyjne liście lub owoce, lub które mają atrakcyjny kształt korony lub pokrój.

Choć wydaje się, iż zdają się być to duże żądania, jest kilka takich roślin które są z nimi zgodne i które prawdopodobnie każdy sklep ogrodniczy ma w swojej ofercie.

Po pierwsze, niebywale efektowne hortensje, które wzbudzają zachwyt sporej wielkości i wielobarwnymi kwiatami i które kwitną niebywale obficie, szczególnie jeśli są corocznie przycinane. Są one w sumie dosyć kłopotliwe w uprawie, bowiem okazują się być bardzo podatne na mróz, ale już takie ich odmiany jak hortensje krzewiaste czy bukietowe, mogą zimować bez okrycia. Kolejną świetnie wyglądającą bytującą w ogrodzie rośliną jest kalina koralowa. Jest ona rozłożystym krzewem, o luźnej koronie, który może osiągnąć 4 metry od ziemi do szczytu. Główną jej ozdobą zdadzą się być kwiatostany w kształcie kuli, które przekształcają się w śliczne kule kwiatów płonnych. Poza tym dekoracyjne zdadzą się być dodatkowo liście kaliny – na wiosnę w jasnych odcieniach zieleni, w sezonie jesiennym zmieniają kolor na odcień purpury.

Innym pięknym oraz budzącym zainteresowanie krzakiem jest perukowiec podolski. Może mieć on formę rozłożystego krzaka bądź niskopiennego drzewa, które jest w stanie osiągnąć wręcz 5 metrów wzwyż. Jego największą dekoracją są owocostany o puszystej fakturze, które w zależności od odmiany mają odcień różu, purpurowy lub lekko zielony. Kwiaty perukowiec podolski zdaje się mieć niepozorne, lecz jego ulistnienie ozdobią ogród także w porze jesiennej, ponieważ zmieniają barwy wtedy na czerwono, żółto lub pomarańczowo. Ponadto zda się to być roślina krzewiasta nieskomplikowana w uprawie.Powiązane słowa: