Roślinki, które nie sprawiają problemu

Każdemu właścicielowi przydomowego ogrodu zależy na uroczych i w wielu barwach roślinach, które ozdobią jego teren ogrodowy, a ponadto będą łatwe w uprawie. Należy więc poszukiwać roślinek nietrudnych w pielęgnacji i nie wymagających wykazania im zbyt wiele czasu oraz uwagi. Powinny one być odporne na mocne mrozy oraz wymagać jedynie raz na rok skracania i usuwania chwastów. Jakież więc rośliny spełniają te wymagania?

Z pewnością rośliny krzewiaste zimozielone. Ich nazwa związana jest z tym, iż ich liście nawet w sezonie zimowym pozostają zielone. Dzięki temu mogą chronić inne roślinki w terenie ogrodowym przed mocnym zimowym wiatrem. Poprzez to zdecydowanie sprawdzają się także jako rośliny na żywopłot i jako tło dla kwiatów w ogródku. Rośliny krzewiaste zimozielone zdają się być również łatwe do znalezienia, ponieważ w sumie każdy sklep posiadający tego typu asortyment dysponuje nimi w posiadanej ofercie. Klasyfikują się do nich berberysy, bukszpany, ognik szkarłatny i różanecznik.

Inną grupą nietrudnych w uprawie roślin są byliny. Czarujące urokiem, a jednocześnie najłatwiejsze w uprawie są liliowce ogrodowe. Nie wymagają one bowiem nadmiernego podlewania, ponieważ ich system korzeniowy jest wyjątkowo głęboki. Inna bylina to bergenia sercowata, jest tak niedobitnie wybredną roślinnością, że zda się być usytuowana zarówno w słońcu, jak i na stanowisku zacienionym. Jest niewrażliwa na mrozy i posadzona, może w jednym miejscu bytować przez 10 lat.

Kolejną grupą roślin na którą warto postawić, jeśli nie dysponujemy zbyt sporą cząstką czasu na prace w ogrodzie, zdają się być drzewa liściaste i iglaste. Spośród liściastych najłatwiejsze w uprawie zdają się być klony europejskie albo północnoamerykańskie. Z kolei wśród drzew iglastych zdołamy wybierać kształt, który najbardziej pasuje do naszego ogrodu. Najmniej troski wymagają świerki, zarówno kłujące jak i pospolite.Powiązane słowa: