Poradnik domowy – pranie dywanów

Pranie dywanów jest to pozornie niezwykle prosta czynność. Praktyka jednakże wskazuje, że ażeby z powodzeniem oczyścić dywany musimy mieć rzetelną wiedzę na temat materiałów z jakich są zrobione, a także znać rozmaitego typu sposoby i mieć właściwe środki chemiczne na usunięcie wszelakiego typu zabrudzeń.

Dywany a także wykładziny o średnim stopniu zabrudzenia możemy skutecznie uprać w pralni tradycyjnej jak i u klienta w domu przez specjalistyczne firmy. Sposób, jaki używany jest do prania średnio zabrudzonych dywanów nazywa się metodą ekstrakcyjną oraz wyraża się tym, iż zamoczeniu ulega tylko runo dywanu, osnowa (spód dywanu) pozostaje totalnie suchy.

Metoda ekstrakcyjna składa się z 3 kluczowych etapów: 1) niezwykle dokładne odkurzenie dywanu, połączone z lekkim trzepaniem za pomocą elektro bądź turbo szczotki. 2) nałożenie i wtarcie w głąb runa dywanu środków mających za zadanie rozpuszczenie wszelakich zabrudzeń. Środki tego rodzaju oznaczane są potocznie nazwą prespray. Zazwyczaj są to niebywale mocne zasady o współczynniki PH od 11 do 13. 3) wypłukanie za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego brudu rozpuszczonego w poprzednim etapie. Dywany, które są niebywale brudne zaleca się odnieść do pralni stacjonarnej. Pozwoli to na poddanie ich bardzo dokładnemu czyszczeniu jakie określa się mianem „pranie na wskroś”. Tego rodzaju Czyszczenie dywanów Wrocław składa się przede wszystkim kąpieli dywanu w basenie ze środkiem piorącym.

Okres kąpieli dywanu w specjalistycznym basenie zależy przede wszystkim od stopnia zabrudzenia i typu surowca z jakiego dywan pozostał wykonany. W czasie kąpieli dywan pozostaje poddany kilkakrotnemu szorowaniu za rzeczą specjalnej szczotki. Po całkowitym wyschnięciu dywany są ponownie odkurzane i przygotowywane do odbioru.Powiązane słowa: