Policzmy szybko, co trzeba wliczyć w koszta studni głębinowych

W Polsce zdecydowanie najbardziej powszechnym rozwiązaniem są wodociągi, jednak niewiarygodnie dużo osób podejmuje się decyzji, by wykopać studnię głębinową. To wyjście na pierwszy rzut oka niekiedy nie zdaje się być szczególnie dla nasz czymś dobrym, zwłaszcza, iż studnie głębinowe to wydatek i spora inwestycja. Jednak wychodzi na jaw, że warto. Dowiedz się, jaki duży koszt możesz ponieść stawiając studnię głębinową i czy faktycznie może przyczynić się do odłożenia paru groszy do skarbonki.

Dowiadujemy się, że studnie głębinowe to sposób, by odłożyć dużą pulę pieniędzy… ale to dopiero nastąpi po jakimś dłuższym czasie. Następuje to, bo tak naprawdę jest to wysiłek finansowy jedynie na początku, który może nas odciążyć w comiesięcznych wydatkach na rachunki za wodę. Obecne studnie głębinowe są wiercone na głębokość przynajmniej tych 10 metrów, w nich zakłada się fachowe pompy. Sam sprzęt przeraża aż tym, ile kosztuje, lecz to przyda Ci się z czasem do podlewania ogrodu, a niekiedy do mycia się zdołasz brać wodę z głębinowych pokładów w ziemi.

Własna studnia tak czy siak kosztuje. Jeden metr odwiertu to wydatek wysokości 260-280 złotych, więc samo wiercenie może może przekroczyć budżet szacowany na 3000 zł. Prócz tego oczywiście będziesz miał koszt rur i, największy, pompy głębinowej, która może wynieść nas więcej aniżeli 1500 zł. To jeszcze nie wszystko, bo pozostaje jeszcze koszt zbiornika hydroforowego. I już – możesz pobierać wodę i to praktycznie za darmo. Tak to zostało powiedziane, gdyż musisz płacić za prąd, który zasila pompy głębinowe. To jednak nie będzie dużo – kilkadziesiąt groszy dziennie, które nie da Ci tego przesadnio odczuć. Zarazem jednak znacznie obniżą się rachunki za pobieranie zimnej wody, zatem taka inwestycja zdecydowanie zda się być dobrą i zaczniesz mieć zyski po paru latach.Powiązane słowa: