Po co nam szkło profilowe?

Przeglądając kilka stron webowych, natknęłam się na motto reklamowe „szkło profilowane w każdym stylu”. Przystanęłam na chwilę przy tym zdaniu, gdyż wywołało we mnie burzę koncepcji. Wiem doskonale, czym jest szło a ponadto umiem również wyjaśnić sens słowa profil.

Lecz połączenie owych dwóch wyrazów dało mi do myślenia. W głównej chwili przyszło mi do głowy dosłowne tłumaczenie. Czyli szkło, w jakim jesteśmy w stanie dowolnie wymieniać kształt. Jednakże po dłuższej chwili rozmyśleń nie mogłam tak po prostu potwierdzić swojego wyjaśnienia i wymyśliłam zagłębić się w owo stwierdzenie. Z racji, że jestem osobą ciekawską, postanowiłam sprawdzić, czym jest magiczne objaśnienie – profilowane.

bazą wiedzy okazał się jak zawsze wszystko wiedzący Internet. Po wpisaniu hasła szkło profilowe profilit już w pierwszych stronach zdołam zauważyć wiele efektownych i mniej ciekawych, ogromnych i jednozdaniowych wyjaśnień. Skupmy się zatem na jednym źródle wiedzy i zajrzyjmy na konkretną stronę. Definicja szkło profilowane zamiennie może być nazywane dyle szklane, szkło kanałowe czy może ceowniki szklane. Nie wiem jak wam, ale jego synonimy absolutnie nic mi nie mówią. Idźmy więc dalej. Następne zdania zagłębiają się w budowę. I tak takiego rodzaju szło składa się z mieszanki sodowo-wapniowo-krzemiankowej. Totalnie jak szło płaskie! Uwaga, mamy pierwszą podpowiedź. Wiemy już, iż nie jest to zwykłe szkło płaskie.

Skala dedukcji i następny tekst wyjaśnia, iż jest to szkło o unikalnym kształcie, posiadające dużą intensywność mechaniczną. Bazując na nauce uzyskanej z jednej ze stron webowych, udaje się stwierdzić, że szkło profilowe to taki produkt, jaki dobitnie przypomina tradycyjne płaskie szkło, z taką różnicą, że możemy je wyprofilować na dowolny kształt. Ot i cała filozofia!Powiązane słowa: