Po co dobrze wyposażać hotele

Wyposażenie hotelu to więcej niż tylko jakiekolwiek szafki, wykładziny i łóżko. Podstawowy problem to oddzielenie wyposażenia hoteli, od wyposażenia w domu. Choć nazwy są bliźniacze i czasem znane nam elementy są wzajemnie rzeczywiście zbliżone, w większości wypadków szczegóły są już inne i to na tyle odmienne, iż zwyczajne łóżko nie nadaje się do użytku po kwartale, najwyżej pół roku.

Wyposażenie hoteli to dla obiektu sprawa życia lub śmierci. Nie chodzi tylko o to, by dorównać wymogom kategoryzacyjnym, gdyż one są określone arbitralnie. Sprostać należy oczekiwaniom odbiorców, a to już kwestia gorsza, bo co użytkownik, to różne wymagania. I tak – na przykładzie łóżek: rzecz jasna w domach większość z nas ma materace sprężynowe lub jednoczęściowe tapczany, w których w zasadzie choćby bardzo ciężko mówić o słusznym materacu. W hotelu zdecydowanie korzystniej wypadają trermoelastyczne materace albo te wyprodukowane z lateksu. Dlaczego? Z następujących powodów: prościej je utrzymać w czystości,wyczyścić, łatwiej podmienić, a też istotne, nie są one wrażliwe na odgniecenia, więc po latach w dalszym ciągu się nadają do użytku.

Oczywiście – oryginalne wyposażenie hotelu to określony wydatek, który wypada uzasadnić klasą obiektu albo prognozowanym ruchem – nie w każdym przypadku nabycie najwyższej jakości wyposażenia będzie rozsądnym rozwiązaniem, jednak rezygnować z niego zbyt szybko nie wypada – wyposażenie może wywindować stan hotelu, a przynajmniej jego nieobiektywne postrzeganie, a więc przełożyć się też na zwiększenie rentowności.Powiązane słowa: