Pellet - niezastąpiony opał ekologiczny

do ogrzania domów jednorodzinnych Swoje powodzenie zawdzięcza dwóm istotnym czynnikom – jest ekologiczny i korzystny dla naszej kieszeni. A do tego bardzo wygodny. Czego chcieć więcej?

Pellet powoli zdobywa swoją popularność w całej Europie, podobnie ze względu na ekologiczny sposób pozyskiwania, jak też na niezłą wartość energetyczną -19 500 kJ/kg. Wybór pelletu to więc niezastąpiony sposób, aby ogrzać dom niemal w chwilę, ponadto bardzo wydajne, ponieważ do utrzymania temperatury wystarczy go mniejsze ilości. Pozwala także na ograniczenie uciążliwości czyszczenia w piecu, albowiem okazuje się być to czysty materiał opałowy i wytwarza wybitnie niewiele popiołu – 0,5%. Jednocześnie popiół ten zdołamy użyć i nie musimy płacić za jego wywózkę na wysypisko – oddziałuje jak najlepszej jakości nawóz do trawnika. Odpowiednio wyprodukowany pellet nie jest twórcą też dwutlenku węgla.

Towar ten jest zrobiony z trocin drzewnych, w związku z czym jest to paliwo wytwarza się nie zmniejszając zasobów naturalnych. To właściwie odpad z tartaków i innych firm przetwarzających drewno. Tak aby pomimo tego być w stanie cieszyć się tymi niepodważalnymi zaletami, wypada zwrócić uwagę na to, iż powinien być zdobyty w sprawdzonej firmie. Okazuje się być ich bardzo sporo, kiedy chodzi o materiały opałowe oraz pellet kwirynów proponuje niezwykłą jakość.

Pellet niebywale łatwo się rozpala i pali się proporcjonalnie, oddając mnóstwo ciepła. Jest to wywołane tym, że posiada on postać małych bryłek, które powstają ze sprasowanych trocin. Ich długość nie jest większa niż 2-3 centymetrów.Powiązane słowa: