Ogrzewanie kominkowe w domu

O ile chodzi o wybieranie drewna, którym będziemy palić w kominku, to wychodzi, że ilu zainteresowanych byśmy nie zapytali, tyle różnorakich zdań usłyszymy. Jak więc w ogromie tychże różnorakich wiadomości się odnaleźć i dokonać korzystnego zakupu?

W pierwszej kolejności należy pamiętać, żeby nie sugerować się ceną, ponieważ w efekcie możemy spożytkować więcej, chociaż zdecydowaliśmy się na najmniej kosztujący wariant drzewa. Do opalania w kominku najodpowiedniejsze jest albowiem drzewo twarde, które oddaje najwięcej ciepła, tj. innymi słowy pozostaje bardziej wartościowe. Jego cena jest na pewno większa od klasycznej, ale drewno o większej kaloryczności spala się więcej czasu, albowiem spala się mniejszym płomieniem. Jedynym minusem takiego drzewa jest to, iż przez jego twardość trudniej rozłupać go na mniejsze fragmenty. Ale gro dystrybutorów drewnianego paliwa zazwyczaj sprzedaje je od razu porąbane na fragmenty.

Za najbardziej kaloryczne uchodzą gatunki drzew takie jak Fraxinus spp, Fagus sylvatica L., Carpinus betulus L i dąb, które ze względu na to iż najdłużej zachowują ogień, pozostają najwyżej doceniane jako paliwo do kominka. Jednocześnie, zgodnie z kwestiami jak wyżej, są to rodzaje najdroższe. Jeśli jednakowoż chcemy tańsze drzewo, możemy kupić lipę, whistlewood lub topolę. Rodzaje te są o wiele bardziej mniej tward i tak naprawdę, najrozsądniej byłoby dodawać je jedynie do rozpalania ognia.

Pomimo, iż dobre drewno do kominka jest dość kosztowne, zawsze możemy poświecić trochę czasu, aby znaleźć najkorzystniejszej oferty. Najprościej zrobić to z pomocą sieci, umieszczając adekwatne hasło do znalezienia, tj. drewno do kominka kanie. Możemy dzięki temu porównać ceny, jakie oferują poszczególne miejsca i nabyć drzewo tam, gdzie na interesujące nas drewno jest najlepsza cena.Powiązane słowa: