Ogród z warzywkami - raj dla szkodników

Gdy tylko w uprawianym przez Ciebie ogrodzie zaczynają bytować larwy i różne owady, które nie jest łatwo rozpoznać, zaczynasz szukać sposobów, aby je zlikwidować. Wyszukiwanie wskazówek gorączkowo przeważnie nie przynosi docelowych efektów. Najczęściej dochodzi do tego, że gonisz w swej głowie multum słów kluczowych: abc owadów, corneco owady, robaki, chrząszcze, larwy, szkodniki motyle, insekty, komary, larwy owadów, szkodniki drewna, specjaliści zwalczający owady, spus – trudno się w tym odnaleźć. Dowiedz się, jakie owady zwykle pojawiają się w posiadanych przez nas ogrodach.

Pierwsze to powinieneś popatrzeć po ogródku, aby znaleźć dowody tego, że pojawiły się i żerują szkodniki. To dokładnie po owych śladach najłatwiej jest rozpoznać konkretną larwę czy insekta. Kiedy Zdadzą się być to wygryzione dziury w liściach, możesz stwierdzić, iż na twój ogródek napadła grupa motyli bądź też chrząszczy. Tego typu owady udaje się zlikwidować najczęściej korzystając z pomocy specyficznych środków opryskujących. Te wchodzące na rynek środki miewają zasadnie niedługi okres karencji, dzięki czemu nadają się także, by opryskiwać rośliny warzywne, a też te liściaste.

Zdecydowanie trudniejsze mogą być do rozpoznania czerwce. Nie bywają zbyt dużej wielkości, w skutek czego skutki żerowania zdają się być mało zauważalne, zwykle Zaczynamy się otym orientować dopiero w sytuacji gdy powolutku dochodzi do obumierania pędów i gałązek. Mogą również zahamować ich wzrost. Ze wszystkich niewielkich insektów najłatwiej udaje się rozpoznać wełnowce – są pokryte białym nalotem, który jest podobny do waty, a gdy przebywa ich trochę sztuk blisko siebie, udaje się je zaobserwować bez specjalnie wyrafinowanych sprzętów. Te również udaje się likwidować nalistnymi opryskami. Będące w nich substancje owadobójcze wykazują działanie kontaktowe oraz przedłużoną siłę, więc można stosować je zapobiegawczo.Powiązane słowa: