Ogród i dom wołają o zmiany?Uformuj coś z betonu!

Beton ostatnio stał się niewiarygodnie modną dekoracją wszelkiego typu. Jest naturalny, nie trzeba na tworzenie tego poświęcić zbyt wiele pracy, bardzo plastyczny, więc da się zrobić z nim sporo rzeczy. Beton dekoracyjny przypadnie do gustu każdemu, kto chciałby mieć loft lub mieszkanie w stylu industrialnym, aczkolwiek nie tylko. To obecnie także często wybierany materiał do dekoracji domów jednorodzinnych lub ogrodów w nowatorskim stylu.

Ozdobny beton ma całą gamę przeróżnych oblicz. Zwykle występuje on w formie posadzki, która może być tak długo polerowana aż stworzymy coś podobne do efektu lustra. Jest sens tak czy siak być pewnym tego, że beton to nie tylko podłoga – wręcz może być zupełnie inaczej, da się umieścić go na ścianie. W tym przypadku niesamowicie sprawdza się w formie szorstkich kosteczek, które są w stanie być imitacją kamienia bądź cegły. Tutaj dobrze wypadają tu formy do betonu – pozwalają na stworzenie intrygujących „kamieni”, które są w stanie tworzyć na ścianie niesamowity widok. Beton zdaje się być szorstki, przez co sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między w ten sposób przygotowane, odlewy w formie kostki można włożyć także fugę, przez co ściana będzie wyglądała jeszcze efektywniej.

Ciekawym rozwiązaniem, które często dostrzega się w miejscach publicznych, przykładowo kawiarniach oraz restauracjach jest też beton stemplowany. Także on wygląda jak nieregularny kamień i efekt ów można zdobyć używając specyficznej formy do betonu. Prócz tego da się stworzyć jedną taką na milion płaskorzeźbę, która ozdobi ścianę pomieszczeń w stylu greckim czy włoskim. Z odpowiednią formą sylikonową takie dekoracje uda Ci się wyprodukować samemu, aczkolwiek zdecydowanie lepiej takie działanie pozostawić ekspertom. Zyskasz pewność, iż ozdoba będzie zrobiona na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: