Ogród i dom czekają na zmiany - sięgnij po formy do betonu!

Beton w ostatni czasie stał się niezwykle modną dekoracją wszelkiego typu. Jest naturalny, nie trzeba na tworzenie tego poświęcić zbytnio wiele pracy, bardzo plastyczny, w związku z czym da się zrobić z nim całą masę przedmiotów. Beton dekoracyjny spodoba się każdemu, kto chciałby mieć loft lub mieszkanie w stylu industrialnym, jednakże nie tylko. To w ostatnim czasie też niejednokrotnie wybierany materiał do dekoracji domów jednorodzinnych bądź też ogrodów w nowoczesnych stylu.

Ozdobny beton miewa całą gamę przeróżnych oblicz. Przeważnie bywa on w formie posadzki, która daje się wypolerować niemal to uzyskania efektu lustra. Jest sens aczkolwiek wiedzieć, iż beton to nie tylko podłoga – wręcz może być zupełnie inaczej, można zamontować go na ścianie. Tutaj niesamowicie sprawdza się w formie szorstkich kostek, które mogą imitować kamień lub cegły. Tutaj świetnie sprawdzają się formy do betonu – pozwalają na stworzenie ciekawych „kamieni”, które tworzą na ścianie niesamowity widok. Beton jest szorstki, przez co sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między tak przygotowane, odlane w formie kostki można włożyć też fugę, przez co ściana może wyglądać jeszcze lepiej.

Ciekawym rozwiązaniem, które nie raz już bywa w miejscach publicznych, przykładowo kawiarniach oraz restauracjach jest też beton stemplowany. Także on przypomina nam nieregularny kamień i efekt takowy można zdobyć za pomocą specjalnej formy do betonu. Prócz tego można stworzyć jedyną w swoim rodzaju płaskorzeźbę, która udekoruje ścianę pomieszczeń w stylu greckim czy włoskim. Z odpowiednią formą sylikonową takie ozdoby uda Ci się wytworzyć samodzielnie, aczkolwiek zdecydowanie lepiej takie działanie pozostawić ekspertom. Będziesz mieć pewność, iż ozdoba będzie wykonana na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: