Odpowiedni dobór firanek

Firany do dziś uważane są za najlepszy wystrój okien wszech okresów. Ani rolety ani żaluzje nie zostawiają takiego efektu co pięknie dobrana firanka do naszego okna.

Dlaczego?

Wzory firan były, są i będą rozmaite, każdy z nas znajduje coś dla siebie. Przy doborze firanek należy wspominać o kilku prostych regułach łączenia materiału do roli którą ma spełniać, oraz o dobraniu odpowiednich wymiarów. Po zawieszeniu firana musi wisieć parę cm nad podłogą a jej szerokość musi być co najmniej dwa razy większa niż szerokość karnisza co zagwarantuje pożądany efekt i kompletną satysfakcję. Nawet jeśli firanka ma być powieszona w łazience to warto także zastanowić się jak będzie się komponować z wyposażeniem łazienki, kadzią baterie łazienkowe, umywalka czy także urządzenia agd łazienkowe. Ważną kwestią stanowi też odpowiedni dobór kolorystyczny i materiałowy, każda firanka jeżeli jest ładna jeszcze ładniej będzie wyglądała na oknie.

Dobieranie zasłon

Dobieranie zasłony do firan nie jest wcale takie dokuczliwe jak by się mogło wydawać trzeba się pierw zastanowić czy interesują nas bardziej gotowe komplety zasłon czy także pierw przepatrzymy tkaniny zasłonowe a potem będziemy je obszywać wedle uznania. Przy dobieraniu tkaniny, wystarczy wspomnieć o jednej zasadzie, aby dobierać stonowane kolory w porównaniu do ściany i firany i super przejaw pewny Szerokość firanek dobiera się troszeczkę inaczej niż miara firany, mianowicie szerokość karnisza rozdzielamy na pół i taki także szeroki materiał powinniśmy zakupić, wysokość jest rzeczą banalną wystarczy porównać wysokość od żabki do ziemi a najświetniej gdy jest o kilka centymetrów krótsza. Pamiętajmy firanki to klasyka która będzie z nami jeszcze przez długie lata i nic nie wymieni ich ponadczasowości. W aktualnych czasach jest mnogo podłoży gdzie możemy wyszukać interesujące nas artykuły do ozdoby domu w epoce Internetu gdzie wykryje się nie jeden sklep z firankami dobór jest naprawdę ogromny.Powiązane słowa: