Odmieniaj ogród i dom - sięgnij po formy do betonu

Beton w ostatni czasie stał się niewiarygodnie będącą na czasie dekoracją wszelkiego typu. Jest naturalny, nie trzeba na tworzenie tego poświęcić zbytnio wiele pracy, niebywale plastyczny, przez co da się wytwarzać z niego całą masę rzeczy. Beton dekoracyjny spodoba się każdemu, kto chciałby mieć loft albo mieszkanie w stylu industrialnym, ale nie tylko. To obecnie również często wybierany materiał do dekoracji domów jednorodzinnych bądź też ogrodów w nowatorskim stylu.

Dekoracyjny beton posiada sporo przeróżnych oblicz. Najczęściej bywa on w formie posadzki, która daje się wypolerować niemal to uzyskania efektu lustra. Opłaci się tak czy siak być świadomym tego, iż beton to nie tylko podłoga – wręcz może być zupełnie inaczej, można zamontować go na ścianie. W tym przypadku świetnie wypada w formie szorstkich kosteczek, które są w stanie imitować kamień lub cegły. Wówczas perfekcyjnie wypadają tu formy do betonu – pozwalają na stworzenie intrygujących „kamieni”, które tworzą na ścianie niesamowity widok. Beton zdaje się być szorstki, przez co sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między w ten sposób przygotowane, odlane w formie kostki da się włożyć również fugę, przez co ściana może wyglądać jeszcze efektywniej.

Ciekawym rozwiązaniem, które nie raz już wykorzystuje się w miejscach publicznych, przykładowo kawiarniach i restauracjach bywa też beton stemplowany. Także on wygląda jak nieregularny kamień i efekt ten da się uzyskać za pomocą specjalnej formy do betonu. Dodatkowo można zrobić wyjątkową płaskorzeźbę, która udekoruje ścianę pomieszczeń w stylu greckim bądź włoskim. Z odpowiednią formą sylikonową takie ozdoby uda Ci się stworzyć samodzielnie, aczkolwiek zdecydowanie lepiej takie działanie powierzyć profesjonalistom. Przez to będziesz pewny tego, że ozdoba zostanie zrobiona na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: