Nowoczesne materiały izolacyjne

Najczęściej do ocieplania mieszkania służą nam wełna mineralna bądź styropian. Artykułów do termoizolacji jest jednak znacznie więcej, natomiast wśród nich produkty pod różnymi względami nowatorskie albo spektakularne. Przedstawiamy kilka nowoczesnych przedmiotów izolacyjnych i są możnością dla standardowych rozwiązań. Rokrocznie na nasz rynek trafiają nowe surowce ociepleniowe.

Jedne z nich to po prostu udoskonalone izolacje naturalne, na przykład wełna o wyższej izolacyjności termicznej, styropian do nowoczesnego zastosowania. Pojawiają się także elementy z zupełnie nowych artykułów, czasami o rozmaitej formie oraz sposobie opracowywania. Raczej nie są efektywne zagrozić mocnej pozycji którą ma ocieplenie z wełny oraz styropianu, jednak stanowią uzupełnienie oferty i w licznych wydarzeniach mogą się okazać szansą. Materiały izolacyjne do dociepleń domów, dachów i poddaszy to np. twarde płyty z okładziną.

Większość sprzedawców łączy poliuretan z rozprężną pianką do uszczelniania okien oraz drzwi. Produkuje się z niego również płyty termoizolacyjne. Termoizolacja z połyskiem - promieniowanie cieplne odbija się od błyszczącej powierzchni, dzięki czemu jesteśmy w stanie zachować izolacyjność termiczną budynku. Zjawisko odbicia promieniowania cieplnego używają metalizowane maty - cienkie i zwinięte w rolki niczym folia. Ich struktura jest warstwowa.

Aerożel, a więc izolacja z tlenku krzemu. Zawiera rekordowo dobry współczynnik przewodzenia ciepła, może być przezroczysty, jest poręczny, zaś jego porowatość sięga do 99%. Ów typ ocieplenia stosowany jest do budowy wozów i skafandrów kosmicznych, lecz podbija również ogólnoświatowy rynek budowlany.Powiązane słowa: