Nie daj się kornikom!

Istotnym problemem posiadaczy starych domów są robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, a także inne dylematy związane z insektami. Szczególnie kolosalnym mankamentem są korniki, które często uprzykrzają żywot właścicielom drewnianych ścian i podłóg. Zapoznaj się z tym, co robić, by je zwalczać.

Podstawa to wiedzieć, że korniki występują bardzo nie za często, aczkolwiek gdy jednaj zaczną bytować, mają możliwości, by w niewyobrażalnie szybkim tempie uszkodzić boazerię bądź wyprodukowaną z drewna podłogę. Wyglądają jak niewielkie chrząszcze, posiadają brązowy lub czarny kolor skrzydełek. W drewnie nierzadko zagnieżdżają się również inne insekty, takie jak kołatki, spuszczele i miazgowce. One są tak samo zaburzające bezpieczeństwo naszego domu. Poprze to, że te owady są bardzo drobne, trudno jest je rozpoznać, dlatego podejmując się samemu zabiegi zwalczające insekty w drewnie, na wszelki wypadek powinno się używać bardziej ukierunkowanych na różne insekty preparatów.

Szkodniki drewna likwiduje się preparatami kontaktowymi z porządną penetracją i długim okresem trwania na powierzchni. Okazują się być to środki, które nie jedynie niszczą szkodniki, jednakże także są niczym prewencja na to, by nie pojawiły się za jakiś czas znów. Niezłą część preparatów można użytkować robiąc iniekcję, czyli wstrzykiwanie środka wewnątrz drewna. W wyniku tego substancje czynne w krótszym czasie docierają do szkodników i są bardziej skuteczne, mają błyskawiczne działanie.

Gdzie zwykle lęgną się korniki i pozostałe szkodniki drewna? Z uwagi na to, że ostatnimi czasy naturalne drewno na podłogach albo ścianach ma niższe powodzenie, a najnowsze preparaty impregnujące są niebywale mocno działające, nie za często można dostrzec je w ledwo co zbudowanych mieszkaniach. Ich atak ukierunkowuje się częściej na raczej stare domy.Powiązane słowa: