Najpiękniejsze rośliny pnące

Pnącza to zaskakująco duża grupa roślin, które poprzez swoje różnorodności mogą pomóc nam upiększyć nasz ogród. Rośliny owe są nie tylko piękne, a okazują się być i bardzo użyteczne. Idealnie przydadzą się w sytuacji kiedy mamy zamiar coś odgrodzić lub zasłonić. Ponadto niezwykle płynnie rosną i co więcej nie jest wymagane spora ilość miejsca, żeby je zasadzić. Jakie są zatem najbardziej urokliwe pnącza, które możemy mieć w swoim ogrodzie?

Jednymi z najpiękniejszych pnączy ogrodowych są powojniki. Zawdzięczają to posiadanym nieklasycznym kwiatkom, które imponująco kwitną od czerwca do października. Nie są to rośliny najłatwiejsze w uprawie, jednakże ogólnie są dosyć niepodatne na mróz czy też choroby. Opłaca się sadzić je w półcieniu czy też pełnym słońcu. Powojnik nazywane jest tak pnącze, które zmieści się w każde miejsce i pasuje niemal do niejednej roślinności. Milin amerykański - Szybko rosnące pnącze na żywopłot, mur i ogrodzenie jest inną zadziwiającą roślinnością. Jest to pnącze bardzo efektowne, pomimo tego żąda dużo obserwacji. Swoją urodę zawdzięcza kwiatom przypominających kształtem trąbki, które kwitną naprawdę długo jak na pnącza, bo od lipca niemal do pory roku nazywającej się - jesień. W zależności od odmiany bywają one czerwone, pomarańczowe lub żółte. Najdoskonalej rośnie mu się będąc usytuowanymi nasłonecznionych, osłoniętych od wiatru. Milin jest też wrażliwy na mróz.

Zdecydowanie powszechnym i czyniącym zadziw pnączem jest również winobluszcz pięciolistkowy czyli tzw. dzikie wino. Wyróżnia się nietypowymi, ciemnozielonymi listkami, które jesienią przechodzą metamorfozę koloru na czerwony. Winobluszcz jest nietuzinkowo łatwy w uprawie, bo jest rośliną odporną i nie ma wymyślnych wymagań co do gleby. Bardzo gęsto się rozrasta, zatem idealnie nadaje się do zasłaniania mało ciekawy miejsc.Powiązane słowa: