Na żywopłot jakie rośliny są najlepsze?

Tuje, odmiennie określane żywotnikami, porządnie sprawdzają się jako krzewy ogrodowe. Wynika to przede wszystkim z stanu, iż nie wykazują wielkich potrzebowań i dzięki temu są wyjątkowo proste w uprawie. Tuje są również przeważnie wybieranymi na żywopłoty iglakami. Wynika to z stanu, ze wyjątkowo łatwo rosną a ponadto mają gęste rozgałęzienie, a także wydzielają bardzo miły aromat. Następną ich zaletą jest to, iż regulacja ich wielkości jest bardzo prosta, ze względu na to iż bardzo pozytywnie znoszą ciecie plus formowanie.

Decydując się na założenie żywopłotu z tui, dobrze jest wiedzieć, jakież ich odmiany mają ekspresowy przyrost. Tu wyraźnie przoduje kolumnowa odmiana o nazwie Brabant. Kiedy zapewni jej się wymogi jakie ceni, jej krzewy zdołają rosnąc choćby kilka centymetrów na sezon. Maksymalna wysokość jaką Brabant jest w stanie osiągnąć, waha się pomiędzy trzy a pięć metrów. Dodatkową korzyścią tej odmiany jest to, iż stale przycinana, bardzo łatwo się zagęszcza.

Bardzo znana odmiana do sadzenia na żywopłoty, jest Tuja Szmaragd. Ma to związek z jej soczystozielonym kolorem, który choćby w przypadku wielkich mrozów nie zmienia swej barwy. Odmiana ta cechuje się stożkowatym wyglądem, taki który nie przekształca się wraz ze wzrostem rośliny. Jeśli w domowym zaciszu posiadamy już odmianę Tuja SZMARAGD - sadzonki na żywopłot moglibyśmy nabyć z niej sami. Bowiem trzy razy do roku musimy podcinać jej pędy, to właśnie je możemy użyć do rozmnażania tui. Wystarczy ukorzenić niezdrewniałe fragmenty pędów w doniczkach lub skrzynkach. Dzięki temu w zasadzie za darmo wyhodujemy sobie adekwatną ilość małych tui, do stworzenia żywopłotu.Powiązane słowa: