Meble do kuchni

Przyzwoity projekt kuchni to absolutna podstawa. Lecz spokojnie – nie potrzebujesz do tego profesjonalnego architekta. Sam jeden też masz możliwość przemyśleć wspaniałą kuchnię. Wystarczy, że 3 istotne urządzenia – lodówkę, zlew jak i kuchenkę ustawisz tak, żeby były wierzchołkami „narysowanego w powietrzu” trójkąta.

Wygoda jest maksymalna, bo poruszasz się po brzegach trójkąta, który łączy w liniach prostych najistotniejsze i najczęściej użytkowane produkty. To nie magia tylko ergonomia, tak naprawdę w powszednim żywocie powtarzamy ruchy a także zachowania. Zasada trójkąta tą naukę w skuteczny sposób stosuje. Gotowanie nie zawsze musi się wiązać tylko z powszednim obowiązkiem, potrafi być również przyjemnością. Aby tak się stało warto kuchnię urządzić tak, ażeby na wykonywanie przydatnych czynności nie zgubić zbyt wiele czasu. Prawidłowa ergonomia w kuchni potrafi skrócić okres przygotowania posiłków o 60% i czas poświęcony na gotowanie o 30%.

Dzienne przyrządzanie posiłków to powtarzanie licznych czynności. Począwszy od wypakowywania zakupów jak i wkładania ich do lodówki albo szafy stalowa wola. Kiedy są nam potrzebne, wyjmujemy je, myjemy, kroimy oraz wrzucamy na patelnie, ustawiamy na kuchence ewentualnie wstawiamy do piekarnika. W zależności od kształtu a także wielkości kuchni a ponadto rodzaju zabudowy – wszystkie pomieszczenie będzie wyglądało odmiennie. Oprócz miejsca ulokowania mniejszych urządzeń zasadnicze jest również odległość między nimi. W niewielkich kuchniach z konieczności czasami je zmniejszamy, ale w dużych nie warto ich zwiększać, oszczędzimy sobie niepotrzebnego biegania.

Krótko mówiąc, podczas remontu kuchni, trzeba sterować się ergonomią. W szczególności – regułą trójkąta, jaka jest niezwykle funkcjonalna.Powiązane słowa: