Leczenie pupila naturalnymi metodami

Nie tylko ludzie narażeni są na rozmaitego rodzaju zainfekowania. Zapalenie gardła albo katar potrafi też dopaść naszego psa. Gdy po spacerze kicha i pokasłuje, z całą pewnością stał się ofiarą infekcji. Psy, szczególnie w stosunku z ludźmi, przeziębiają się stosunkowo rzadko. Nie są jednak zupełnie odporne na działanie krążących w powietrzu wirusów a także bakterii. Chory zwierzak w większości wypadków staje się osowiały i najczęściej nie ma również apetytu. Może mieć problem z oddychaniem.

Zaś problem z przełykaniem pokarmów potrafi świadczyć o obrzęku gardła. Najłatwiej możemy to sprawdzić bardzo delikatnie naciskając szyję psa tuż pod pyskiem. Jeśli zacznie kaszleć bądź połykać ślinę - będzie to oznaczało, iż gardło jest zainfekowane. Najczęstszymi objawami choroby są również kaszel jak również kichanie. Wydzielinie z nosa zazwyczaj asystuje odruch wymiotny. W skrajnych przypadkach pies może cierpieć z motywu krwotoków z nosa, co może sygnalizować też zaburzenia krzepnięcia krwi. Jeśli zwierzę zachorowało i stwierdzimy u niego lekki katar i kaszel, można zastosować domowe sposoby leczenia. Zwykle pomaga zaaplikowanie 2 razy w ciągu dnia leku z rutyną i witaminą C.

Na gardło dopomagają do kupienia w aptekach syropy ziołowe z witaminą C. Jednakże najlepiej udać się do weterynarza, żeby zdiagnozował przeziębienie. Klinika i lecznica weterynaryjna w Gliwicach na Śląsku z całą pewnością wskaże nam adekwatny lek i kurację jaką należy ufundować. Przyczyny przeziębienia u psów są identyczne do tych u ludzi. Zwierzętom szkodzą przede wszystkim zmiany temperatury.

Zafundowanie zwierzakowi, jaki zwykle całe dnie śpi pod cieplutkim kaloryferem, kilkugodzinnego spaceru w mroźny wieczór, potrafi ukończyć się infekcją.

Dodano 2015-08-10
Kategoria: Zwierzęta