Kup takie drewno do kominka, które docenisz

Każdy, kto ma w zasięgu w domu kominek, ma świadomość, iż nie powinno w nim palić obojętnie jakim drewnem. Drewno kominkowe powinno zostać właściwie przyszykowane i być zgodnym pod dane kryteria, aby kominek mógł pracować wydajnie, a zarazem ekonomicznie.

Przede wszystkim ważny okaże się gatunek drewna, który jest wykorzystywany paląc w kominku. Najlepsze do tego okaże się drewno liściastych drzew, bo drewno drzew iglastych pali się znacznie w krótkim czasie, a co więcej ma niezłą ilość żywicy, która zwiększa zanieczyszczenie kominka. Warto też zapoznać się z informacjami związanymi z wartością opałowądrewna, aby wytypować to, z którego pozyskamy największą ilość ciepła. Najlepiej sięgać po drewno grabu, buku czerwonego czy dębu. Drewno kominkowe powinniśmy również wybierać biorąc pod uwagę to, jak znacznie zdoła . Zależy to od ilości zawartych w drewnie garbników oraz kwasów, które podczas spalania wydzielają substancje, mogące prowadzić do takiego zanieczyszczenia.

Następną kluczową sprawą zda się być poziom wilgotności drewna. Przesadnio wilgotne drewno spala się zupełnie nieekonomicznie i poprzez to powstaje spora ilość sadzy, która prowadzi do zanieczyszczeń kominka. Wilgotność drewna do kominka nie powinna przekraczać 20%. W jaki sposób to sprawdzić? Jeśli kora łatwo może zostać oddzielona od drewna, jego poziom wilgotności jest nadal przesadnio wysoki.

Ostatnią sprawą, na którą warto zwrócić uwagę jest sposób w jaki drzewo zostało pocięte na kawałki. Powinno to być wykonane przy pomocy pilarki, a ostatecznie właściwie wyważonej siekiery.

Jeśli chodzi o drewno do kominka tartak brzózki proponuje takie, które spełnia powyższe kryteria. Nazjlepsze okażą się być rodzime gatunki, takie jak dąb, sosna bądź drewno drzew owocowych, które spala się i zarazem dostarcza sporą ilość ciepła.Powiązane słowa: