Krzewy na żywopłot obronny

Żywopłot w naszym ogrodzie może pełnić przeróżne funkcje. Jest w stanie stać się elementem, oddzielać od siebie różne części ogrodu lub chronić trawnik i kwiatowe skupiska. Najczęściej chcemy, aby był jak najbardziej efektywny. Od tej zasady jest jednak jeden wyjątek – tzw. żywopłot obronny.

W przypadku tego ostatniego mowa o tym, żeby spełniał przede wszystkim funkcję zabezpieczającą. Taki żywopłot może być nawet pielęgnowany w formie niestrzyżonej. Klucz to jest to, aby posiadał skupioną zwięźle formę i blokował przejście nie wyłącznie zwierzętom, lecz i ludziom.

Z tego powodu żywopłot obronny należy sadzić na przemiennie w 2 rządkach, ażeby rośliny w trakcie wzrostu, połączyły się. Do stworzenia owego żywopłotu przeważnie zaleca się rośliny cierniste. Jedną z grup tego typu roślin są berberysy. Przede wszystkim dlatego, iż są to krzewy nietrudne do uprawy, gdyż mogą rosnąć na każdej glebie oraz świetnie tolerują temperaturę poniżej zera i suszę. Co więcej nawet bez podcinania i formowania, naturalnie kreują przyzwoity kształt żywopłotu. Zarazem okazują się być niezwykle łatwo dostępne z takiego powodu, że można dokonać ich zakupu w niemal każdym sklepie ogrodniczym. Najprościej wypatrzeć je w internecie i zamówić z internetowego sklepu ogrodniczego, z dostawą do domu. Sklepy można z łatwością wyszukać za pomocą frazy: ” żywopłot z berberysu, krzewy na zywopłot ogrodniczy sklep internetowy”.

Najlepiej polecić spośród berberysów zdają się być berberys Thunberga Red Pillar, berberys Thunberga Erectta oraz berberys Thunberga Atropurpurea. Każda odmiana da radę stworzyć żywopłot o wysokości dochodzącej 1,5 metra. Każde z nich przebarwiają się też w porze jesiennej na odcień czerwieni.Powiązane słowa: