Krzewy, których kwitnienie będziesz podziwiać dłuższy czas

Dążąc do tego, aby nasz ogród wyglądał nietuzinkowo przez dłuższy czas, opłaca się zainwestować w krzewy o długim czasie kwitnienia. Okres kwitnienia ich zachodzi one najczęściej od wiosny do jesieni i pozwalają spostrzec to, iż ogród kreuje się wielobarwnie przez wiele czasu. Warto przy tym pamiętać, aby dobrać te krzewy, które nad wyraz komfortowo czują się w polskim klimacie i zdają się być nietrudne do uprawy. Które więc krzaczki zasługują na szczególną uwagę?

Zwłaszcza hortensja ogrodowa. Jej urodziwe, kuliste kwiatostany mają czas kwitnienia przeważnie od czerwca do września. Zależnie od natężenia kwasu w glebie, miewają one inne koloryty. Przy glebie bardziej zasadowej mają odcienie różowego, a przy kwaśnej odcienie niebieskiego. Aby pięknie kwitły, należy posadzić je na stanowisku nasłonecznionym lub w minimalnym półcieniu. Jeśli uda nam się zebrać kwiaty natychmiast po przekwitnieniu, nie stracą one koloru i będę się niezmiernie dobrze nadawały na suche bukiety.

Hortensje ogrodowe da się zakupić w niemal każdym sklepie ogrodniczym, ale wygodniej zamówić je w którymś ze sklepów internetowych. Wystukując na klawiaturze hasło: krzewy ozdobne-internetowy sklep ogrodniczy, rośliny ozdobne, hortensje ogrodowe, bez trudu wyszukamy taki, który proponuje sprzedaż na odległość całkiem blisko nas.

Przydałoby się skupić również budleja Dawida, określana innymi słowy motylim krzewem. Pomimo, że roślinność ta zakwita dość niezbyt wcześnie, kwiaty pozostają na niej aż do ostatnich dni października. Oczekiwania glebowe budleji są dosyć minimalne, jednak najkorzystniej jej się rośnie na glebie świeżej i lekko kwaśnej. Krzew ten jest niewrażliwy na gdy upał doskwiera, a ponadto postuluje o stanowiska słonecznego, ciepłego i osłoniętego przed wiatrem. Budleje najefektywniej jest zasadzać pojedynczo na rabatach.Powiązane słowa: