Krzewy, których kwitnienie będziesz podziwiać dłuższy czas

Pragnąc, aby nasz ogród wyglądał fantastycznie przez dłuższy okres, warto zainwestować w krzewy o długim czasie kwitnienia. Okres kwitnienia ich zachodzi one najczęściej od wiosny do jesieni i pozwalają spostrzec to, że ogród kreuje się wielobarwnie przez wiele czasu. Rozsądnie jest przy tym nie zapominać, żeby wyselekcjonować te krzaki, które wybitnie komfortowo bytują w naszym klimacie i zdają się być łatwe w uprawie. Które zatem krzewy zasługują na wyjątkową uwagę?

Zwłaszcza hortensja ogrodowa. Jej urodziwe, kuliste kwiatostany kwitną najczęściej od czerwca do września. W zależności od odczynu gleby, miewają one inne kolory. Przy glebie bardziej zasadowej da się zauważyć odcienie różowego, a przy bogatej w kwasy odcienie niebieskiego. Aby pięknie kwitły, powinniśmy dać im miejsce na stanowisku słonecznym lub w delikatnym półcieniu. Jeśli uda nam się zebrać kwiaty zaraz po zakończeniu kwitnienia, pozostawią to zabarwienie i zdołają być doskonale przydawały na suche bukiety.

Hortensje ogrodowe są dostępne w niemal każdym sklepie ogrodniczym, ale najłatwiej dokonać ich zamówienia w którymś ze sklepów w internecie. Wpisując hasło: krzewy ozdobne-internetowy sklep ogrodniczy, rośliny ozdobne, hortensje ogrodowe, z łatwością wyszukamy taki, który prowadzi sprzedaż wysyłkową w naszej okolicy.

Przydałoby się skupić też budleja Dawida, określana inaczej motylim krzewem. Mimo faktu, że roślinność ta zapoczątkowuje czas kwitnienia w sumie niezbyt wcześnie, kwiaty pozostają na niej niemal do ostatnich dni października. Oczekiwania glebowe budleji są dosyć małe, ależ najkorzystniej jej się rośnie na glebie świeżej i troszeczkę kwaśnej. Krzak ten jest niewrażliwy na wysokie temperatury, a ponadto żąda stanowiska słonecznego, ciepłego i osłoniętego przed oddziaływaniem wiatru. Budleje najlepiej jest sadzić pojedynczo na rabatach.Powiązane słowa: