Krzewy, które kwitną długo i cieszą oczy

Jeśli chcemy, aby nasz teren ogrodowy wyglądał fantastycznie przez długi czas, opłaca się zainwestować w długo kwitnące krzewy. Okres kwitnienia ich zachodzi one zwykle od wiosny do jesieni i sprawiają, iż ogród kreuje się kolorowo przez niemało miesięcy. Warto przy tym pamiętać, aby dobrać te krzewy, które wybitnie dogodnie bytują w polskim klimacie i zdają się być łatwe do uprawy. Które przeto krzewy zasługują na szczególną uwagę?

Głównie hortensja ogrodowa. Jej urodziwe, kuliste kwiatostany kwitną przeważnie od czerwca do września. Zależnie od natężenia kwasu w glebie, przybierają one odmienne zabarwienia. Przy ziemi bardziej zasadowej da się zauważyć odcienie różowego, a przy kwaśnej odcienie niebieskiego. Aby znakomicie kwitły, powinniśmy posadzić je na stanowisku słonecznym lub w minimalnym półcieniu. Jeśli damy radę pościnać kwiaty natychmiast po przekwitnieniu, pozostawią to zabarwienie i będę się doskonale nadawały na suche bukiety.

Hortensje ogrodowe są dostępne w niemal każdym sklepie ogrodniczym, ale prościej zamówić je w którymś ze sklepów w internecie. Wpisując hasło: krzewy ozdobne-internetowy sklep ogrodniczy, rośliny ozdobne, hortensje ogrodowe, w nieskomplikowany sposób znajdziemy ten, który prowadzi sprzedaż wysyłkową całkiem blisko nas.

Warto wyróżnić również budleja Dawida, określana inaczej motylim krzewem. Pomimo, że roślina ta zakwita w sumie niezbyt wcześnie, kwiaty utrzymują się aż do końca października. Oczekiwania glebowe budleji są dość skromne, ale najodpowiedniej jej się rośnie na glebie świeżej i lekko kwaśnej. Krzak ten jest odporny na wysokie temperatury, a ponadto wymaga stanowiska słonecznego, ciepłego i zabezpieczonego przed wiatrem. Budleje najlepiej jest sadzić pojedynczo na rabatach.Powiązane słowa: