Klocki jako zabawa stymulująca rozwój dziecka

Z licznych obserwacji wynika, iż zabawki konstrukcyjne, takiego rodzaju jak klocki oraz podobne, doskonale stymulują rozwój w dzieciństwie. Osoby, które od dziecka bawiły się na przykład klockami LEGO posiadają zwykle lepiej rozwiniętą imaginacje przestrzenną, są bardziej wyrachowane oraz prędzej rozwiązują zadania matematyczne.

Kiedy dziecko buduje jakąś strukturę według wskazówek musi wykazać się wielką cierpliwością a także determinacją w dążeniu do postawionych celów. Ponadto po zakończeniu zabawy odczuwa satysfakcję ze zdobytego celu, wyrabia w sobie poczucie sprawczości, czego nie dają inne zabawki Mikołów.

W innym wypadku, kiedy dziecko buduje z klocków postacie oraz konstrukcje bez wyznaczonego planu, stymuluje bardzo silnie swoją wyobraźnię przestrzeni, twórczość jak również inne wartościowe zdolności. Gdy nasze dziecko uwielbia bawić się zabawkami konstrukcyjnymi powinniśmy oczywiście popierać je w jego swoistym hobby.

Wiele jednostek wyznaje, iż zabawki nie są potrzebne dla wzrostu dziecka, bowiem zbyt ograniczają jego pomysłowość. Mimo że jest w tym nieco prawdy, warto pamiętać, iż pewne zabawki wykazują wręcz przeciwne działanie i potrafią nawet przyczynić się do wyjawienia wspaniałego geniusza naszego malca.Powiązane słowa: