Kiedy i jakie drewno do kominka kupować

Jeżeli chodzi o dobór drzewa, którym chce się grzać w kominku, to okazuje się, że ilu zainteresowanych byśmy nie rozpytali, tyle różnych opinii usłyszymy. Jak w związku z tym w gąszczu tych różnorodnych informacji się znaleźć oraz dopiąć dobrego wydatku?

W pierwszej kolejności należy pamiętać, żeby nie sugerować się kosztem, albowiem w efekcie możemy wydać więcej, chociaż zdecydowaliśmy się na najtańszy wariant drewna. Do spalania w kominku najlepsze pozostaje bowiem drewno twarde, jakie daje więcej ciepła, czyli innymi słowy jest mocniej wartościowe. Jego cena pozotaje na pewno większa od klasycznej, niemniej drzewo o wyższej kaloryczności spala się więcej czasu, gdyż pali się mniejszym ogniem. Wyłącznym felerem takiego drzewa pozostaje to, iż ze względu na jego sztywność ciężej jest rozrąbać go na nieduże fragmenty. Jednak gro dostawców drzewnego opału zazwyczaj sprzedaje je od razu porąbane na fragmenty.

Za najbardziej wartościowe uważa się gatunki drzew takie jak jesion, Fagus sylvatica L., Carpinus betulus L tudzież Quercus robur L., które przez to iż najdłużej utrzymują ogień, pozostają najbardziej doceniane jako opał do kominka. Jednocześnie, zgodnie z kwestiami jak powyżej, są to rodzaje kosztujące najwięcej. Jeśli jednak chcemy tańsze drzewo, proponujemy nabyć lipę, olchę albo Populus tremula L.. Rodzaje te są dużo bardziej miękkie a tak naprawdę, najlepiej byłoby dodawać je wyłącznie do rozpalania ognia.

Pomimo, że wysokiej jakości drewno do kominka jest dość drogie, zawsze możemy poświecić nieco czasu, żeby poszukać najkorzystniejszej oferty. Najłatwiej zrobić to z pomocą sieci, umieszczając odpowiednie hasło wyszukiwania, np. drewno do kominka kanie. Da się dzięki temu zweryfikować oferty, które przedstawiają wybrane firmy oraz zamówić drewno tam, gdzie na odpowiednie dla nas drewno jest najkorzystniejsza cena.Powiązane słowa: