Jakie wyposażenie w kuchni?

Zasadnicze wyekwipowanie kuchni to minimum do gotowania, jednak też maksimum dla ludzi, jakież wolą gotować, a nie kolekcjonować niepotrzebne artykuły. Taki zestaw zezwoli zrobić ogromniejszą część smakowitych dań. Nóż – to podstawa podstaw.

Bez niego nie da się nic wykonać w kuchni. Na nieszczęście dobry nóż nie jest tani i w zasadzie jeden jest w stanie zastąpić nam pełny komplet. Zazwyczaj używa się 3 noży, tak więc zakupując trzy fenomenalne noże, zaoszczędzamy gotówkę na nikomu niepotrzebny komplet 12-stu noży. 3 noże, jakimi mamy możliwość sporo zrobić: mały (do obierania), większy z długim jak również cienkim ostrzem (krojenie mięsa, warzyw), duży nóż z szerokim ostrzem (krojenie mięsa w cienkie plastry, siekanie ziół itp.) Młynek do pieprzu – nigdy nie zakupmy mielonego pieprzu, jaki jest wywietrzały i nie posiada tej „mocy” co świeżo zmielony pieprz.

Świeżo zmielone ziarnka pieprzu to absolutnie inna jakość, niż mielony z torebki. Nie ma znaczenia, jaki młynek wybierzecie – tradycyjny, nowiusieńki – najważniejsze to wsypać ziarenka i mielić bez wysiłku. Deska do krojenia – to podstawa po nożu, gdyż na czym będziemy kroili warzywa bądź mięsa naszymi nożami? Nie ma w zasadzie znaczenia z czego będzie wykonana nasza deska – z plastiku, drewna, bądź ceramiki. Istotny jest zaś rozmiar – winna być większa, aby swobodnie można było pokroić na niej główkę kapusty.

Jeśli skusimy się na drewnianą deskę, to przed startowym użyciem trzeba natrzeć ją olejem oraz ażeby nie zniszczyła się zbytnio prędko, trzeba myć ją w wodzie jak najkrócej. Garnki emaliowane – w zwykłej kuchni wystarczają w gruncie rzeczy trzy: duży (o pojemności 4-5 litrów), średni (do gotowania mniejszych rzeczy), rondelek (do sosów). Kiedy gotujemy częściej i pragniemy posiadać w swoim wyposażeniu zawodowe garnki to możemy wyposażyć się o jeszcze dwa: wysoki (o pojemności 2-3 litry), duży, płaski (idealny do gotowania ziemniaków).Powiązane słowa: