Jakie rasy psów są popularne w Polsce?

Niezwykle z trudem oszacować ilość ras występujących w naszym kraju. Nie ma bowiem, obowiązku rejestracji każdych psów, przeto też z trudem dokładnie obliczyć, jakie rasy w naszym kraju są najbardziej popularne. Owczarek niemiecki to numer 1 wśród ras wybieranych przez Polaków. Nic fenomenalnego, w końcu owczarek niemiecki to już u nas pies kultowy.

Zapisał się w pamięci pokoleń jako niesamowite inteligentny a ponadto nieustraszony Szarik z "Czterech pancernych" oraz Cywil z "Przygody psa Cywila". Mało która rasa dorównuje owczarkowi niemieckiemu pod kątem szybkości uczenia się jak i wytrzymałości, przeto tak chętnie wykorzystuje się go do zagadnień nadzwyczajnych. Przyszli właściciele owczarka niemieckiego muszą jednak pamiętać, że wpuszczają do domu dopiero nieoszlifowany diament.

By posiadać drugiego Szarika, należy poddać psa szkoleniu a także dbać o jego rozwój intelektualny jak i ruchowy. Hodowla charcików włoskich od niedawna są bardzo sławne w naszym kraju. Można traktować go jako szablon gracji oraz dystynkcji. Żyją w zgodzie z innymi domownikami, błyskawicznie go wychować bo nieustannie dąży do zaimponowania swojemu panu. Ten pies jest urodzonym biegaczem ze sporą ilością energii. Zatem też preferuje spacery. Yorkshire terier, a więc York - ze względu na swe niewielkie gabaryty to pies idealny do mieszkania w bloku. Posiada nieodparty urok odwiecznego szczeniaka, którego chce się cały czas przytulać, czesać i bawić się z nim.

Jest to pies pod niejednymi względami świetny - dosłownie wszędzie się zmieści, jest w miarę prosty w utrzymaniu, uwielbia zabawę, ekspresowo przywiązuje się do właściciela, odpowiednio znosi obecność dzieci i należy do tzw. ras hipoalergicznych, ponieważ posiada włosy zamiast sierści.Powiązane słowa: