Jaką kawę kupić?

Wybierając ekspres do kawy nie zapominajmy, że każdy z nich czyni kawę kupioną w odmiennej odmianie. W sklepach dostępna jest kawa ziarnista, mielona, w saszetkach a ponadto w kapsułkach. Jaka jest różnica między tymi typami kawy? Napój przygotowany z kawy ziarnistej jest według smakoszy tego naparu najlepszy, albowiem jest najbardziej aromatyczny. Już sam zapach świeżo zmielonej kawy działa orzeźwiająco a ponadto energetyzująco.

Amatorom kawy ziarnistej potrzebny będzie ekspres automatyczny, taki który zmieli kawę przed samym jej zaparzeniem. Jak zwykle, właściciele różnorakich ekspresów również potrafią z niej czerpać, lecz muszą wyposażyć się dodatkowo w dobry młynek do kawy. Pozytywem kawy ziarniste jest to, iż w toku przechowywania nie traci ona swojego aromatu. Kawa mielona potrafi być stosowana w ekspresach kolbowych, przelewowych a także modelu mokka.

Co więcej, niektóre ekspresy automatyczne również mają funkcję używania kawy mielonej jako ewentualność ziaren. Kawa do ekspresu jest zmielona w większości wypadków na większe kawałki niż ta do parzenia „po turecku”. Mnogość kaw mielonych możliwych w sklepach może być także używana w ekspresie. Minusem kawy mielonej jest fakt, że nawet szczegółowo przechowywana po otwarciu opakowania, pospiesznie traci swój aromat. Kawa w kapsułkach jest to także kawa mielona.

Kapsułki są gotowe z metalu albo plastiku, dlatego też wszelka porcja kawy jest hermetycznie oraz próżniowo zapakowana i jest w stanie być przechowywana bez względu bez straty walorów smakowych. Wykorzystywane są zaledwie w wyjątkowych ekspresach kapsułkowych, co więcej każdy producent ma własny kształt kapsułki, przez co nie możemy użytkować ich zamiennie.Powiązane słowa: