Jak wybrać szambo

Jeżeli marzy nam się postawienie domu poza miastem, a przez całe życie żyliśmy w dużej aglomeracji, musimy pamiętać, że może się to wiązać z paroma wadami. Największa z nich to brak sposobności użytkowania kanalizacji miejskiej, gdyż zazwyczaj polskie gminy podmiejskie nie są jeszcze podłączone do kanalizacji. Oczywiście nie trzeba się tym przerażać, istnieje albowiem rozwiązanie a jest nim zakup indywidualnego szamba. Szambo to bezodpływowy zbiornik na nieczystości kanalizacyjne.

Poza miastem bez kanalizacji jest on najpopularniejszym sposobem na wyzbycie się nieczystości. W chwili rozpoczęcia budowy musimy już określić czy wybieramy szambo betonowe czy z tworzywa sztucznego. Jakie są elementarne różnice między nimi? Szambo betonowe ma niezwykle pokaźną masę – zwyczajny zasobnik ma wagę około 4 ton i jego montaż i transport mogą okazać się kłopotliwe. Jednak dzięki pokaźnej adzezasobnik pozostaje stateczny w gruncie i nie grozi mu wypchnięcie, na przykład przez wody gruntowe.

Nadto jest trwalej wykonane i bardzo trwałe, co ma znaczenie jeśli chcemy coś nad szambem zbudować. Szambo plastikowe jest niezwykle lekkie w porównaniu do tradycyjnego. Zasobnik otożsamej objętości ma wagę jedynie 190 kilogramów. Przetransportowanie i montaż będą w związku z tym łatwiejsze. Ale na tym kończą się jego pozytywy. Plastikowe szambo jest niezwykle mało wytrzymałe na większe obciążenia, a poprzez swoją lekkość może być wyparty przez wody gruntowe. Roztropniejszy wydaje się w związku z tym zakup szamba tradycyjnego. W jaki sposób i gdzie nabyć takie szambo? Najłatwiej przez internet.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie słowo lub frazę, w zależności od miasta w jakim zamieszkuje. Może to być: " Szamba betonowe Kraków ", a na pewno zdobędziemy setki wyników. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w ich sprzedaży zwykle dowożą je do miejsca zamieszkania zmawiającego.Powiązane słowa: