Jak rozliczyć PIT-37?

Konieczność wysłania deklaracji podatkowej raz w roku jest przykrym obowiązkiem. Szczególnie że wiele z nas nie potrafi prawidłowo wypełnić formularza. Można jednak podejść do sprawy inaczej i korzystać z pomocy postępu technologicznego.


Strony internetowe do rozliczenia PIT-37
W sieci znaleźć możemy mnóstwo stron, za pomocą jakich można rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Musimy tylko uzupełnić wszelkie potrzebne dane osobowe oraz dane z PIT-11 które dostaliśmy od pracodawcy, a program wszystko za nas wyliczy. Ponadto wszystkie portale uwzględniają również ulgi, jakie możemy odliczać. Jedyną ich wadą jest fakt, że zwykle nie można wybrać organizacji pożytku publicznego, jaką chcemy wesprzeć swoim 1% podatku. Zwykle dana witryna z góry wskazuje nam organizację, którą mamy wesprzeć.


Programy komputerowe
Jest również sporo programów komputerowych, przy użyciu których uzupełnisz swój PIT. Tak, jak w przypadku portali internetowych, wystarczą wszystkie niezbędne informacje na temat wysokości twoich dochodów i dane osobowe. Wypełnioną deklarację możesz wydrukować i przesłać przesyłką pocztową poleconą lub zanieść do Urzędu osobiście, a także wysłać do organu podatkowego za pośrednioctwem internetu. Jednak, podobnie jak w przypadku stron internetowych, systemy komputerowe do rozliczeń podatku zazwyczaj mają narzuconą z góry organizację pożytku publicznego, na którą możemy przekazać 1% podatku.


Jeden z programów do rozliczenia podatku znajdziesz na portalu www.pit-format.pl/pit-37. Jest on dostępny zarówno poprzez portal internetowy, jak i mamy możliwość pobrać oprogramowanie na swój komputer.Powiązane słowa: