Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?

Konieczność złożenia zeznania podatkowego raz w roku bywa przykrym przymusem. Szczególnie iż wiele ludz nie potrafi odpowiednio wypełnić formularza. Można za to podejść do tego inaczej i korzystać z dobroci postępu technologicznego.


Strony internetowe do rozliczania PIT-37
W internecie znaleźć można wiele witryn, z pomocą jakich można rozliczyć się z urzędem podatkowym. Wystarczy wpisać wszystkie niezbędne informacje i informacje z PIT-11 otrzymanego z pracy, a program wszystko za nas wyliczy. Ponadto wszystkie portale biora pod uwagę również te ulgi, które możemy odliczać. Jedyną ich wadą jest fakt, iż zazwyczaj nie można zmienić organizacji pożytku publicznego, którą chcemy wesprzeć swoim 1% podatku. Zazwyczaj wskazana witryna z góry wskazuje nam organizację, jaką możemy wesprzeć.


Oprogramowanie komputerowe
Jest także sporo programów komputerowych, przy których użyciu wypełnisz swój PIT. Podobnie, jak w przypadku portali internetowych, wystarczą wszelkie niezbędne informacje na temat Twoich dochodów i dane osobowe. Wypełnioną deklarację możesz wydrukować oraz przesłać wysyłką pocztową poleconą lub zanieść do Urzędu Skarbowego samemu, a również przesłać do organu podatkowego przez internet. Jednak, tak jak w przypadku stron internetowych, programy komputerowe do rozliczeń podatku zazwyczaj maja już przypisaną z góry organizację publiczną, na jaką można przekazać 1% podatku.


Jeden z tych systemów do rozliczenia podatku odszukasz na stronie www.pit-format.pl/pit-37. Jest on dostępny zarówno poprzez stronę internetową, jak i można ściągnąć oprogramowanie na swój komputer.Powiązane słowa: