Jak rozliczyć PIT-37 samodzielnie?

Konieczność wysłania deklaracji podatkowej raz w roku jest nieprzyjemnym przymusem. Szczególnie że dużo osób nawet nie potrafi prawidłowo wypełnić formularza. Można jednak podejść do sprawy w inny sposób i korzystać z pomocy postępu technologicznego.


Witryny do rozliczania PIT-37
W sieci znaleźć możemy mnóstwo portali, z pomocą których możemy rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Musimy tylko uzupełnić wszelkie potrzebne dane osobowe i dane z PIT-11 które dostaliśmy od pracodawcy, a oprogramowanie wszystko co niezbędne za nas policzy. Ponadto znane witryny internetowe biora pod uwagę również te ulgi, jakie możemy odliczyć. Jedną ich wadą jest to, iż zazwyczaj nie można zmienić organizacji pożytku publicznej, jaką chcemy wesprzeć swoim 1% podatku. Zazwyczaj wskazana strona internetowa z góry wskazuje nam organizację, jaką mamy wesprzeć.


Oprogramowanie komputerowe
Istnieje również wiele programów komputerowych, przy użyciu których uzupełnisz PIT. Tak, jak w przypadku stron internetowych, wystarczą tu wszystkie potrzebne informacje na temat wysokości twoich dochodów oraz informacje osobowe. Uzupełnioną deklarację możemy wydrukować oraz przesłać przesyłką pocztową poleconą lub zanieść do Urzędu samodzielnie, a również przesłać do organu podatkowego przez internet. Jednak, podobnie jak w przypadku stron internetowych, programy komputerowe do rozliczeń podatków zwykle mają przypisaną z góry organizację pożytku publicznego, na jaką możemy przekazać 1% podatku.


Jeden z programów do rozliczenia podatku odszukasz na stronie www.pit-format.pl/pit-37. Jest on dostępny zarówno przez portal internetowy, jak i można ściągnąć oprogramowanie na swój komputer.Powiązane słowa: