Jak rozliczyć PIT-37 samemu?

Konieczność złożenia deklaracji podatkowej co roku jest przykrym przymusem. Zwłaszcza że sporo osób nie potrafi odpowiednio uzupełnić formularza. Możemy jednak podejść do sprawy inaczej i korzystać z dobroci postępu technologicznego.


Portale do rozliczenia PIT-37
W internecie znaleźć możemy mnóstwo stron, za pomocą których można rozliczać się z urzędem podatkowym. Wystarczy wpisać wszystkie potrzebne informacje i dane z PIT-11 które dostaliśmy od pracodawcy, a program wszystko za nas policzy. Do tego znane portale uwzględniają także te ulgi, jakie można odliczać. Jedyną ich wadą jest to, iż zazwyczaj nie możemy wybrać organizacji pożytku publicznej, jaką chcemy wesprzeć swoim 1% podatku. Zwykle wskazana strona internetowa z góry wskazuje nam organizację, jaką mamy wesprzeć.


Oprogramowanie komputerowe
Istnieje również sporo systemów komputerowych, przy których użyciu uzupełnisz PIT. Podobnie, jak w przypadku witryn internetowych, wystarczą tu wszystkie niezbędne informacje na temat wysokości twoich dochodów i informacje osobowe. Uzupełnioną deklarację możesz wydrukować i przesłać przesyłką pocztową poleconą lub zanieść do Urzędu osobiście, a także przesłać do organu podatkowego za pośrednioctwem internetu. Jednak, tak jak w przypadku witryn internetowych, programy komputerowe do rozliczeń podatku zazwyczaj mają narzuconą z góry organizację publiczną, na którą można przekazać 1% podatku.


Jeden z tych systemów do rozliczania podatku odszukasz na stronie www.pit-format.pl/pit-37. Jest on dostępny zarówno przez stronę internetową, jak i mamy możliwość ściągnąć program na swój komputer.Powiązane słowa: