Jak poprawnie wykonać taras?

Przeważnie odbywa się, iż w wyniku budowania domu wykonawcy od razu wylewają betonową płytę tarasową. W jaki sposób mamy możliwość ją jeszcze wykończyć, jeśli nie zechcemy bądź nie możemy mieć tam płytek ani desek? Jednym z łatwiejszych wyjść jest jej pomalowanie szczególną farbą do betonu. Na rynku jest wiele produktów zadedykowanych na powierzchnie tarasów i balkonów, nadających im szczelność, kolor inny niż szary.

Wytwory tego typu powinno się nanosić na oczyszczoną oraz zagruntowaną powierzchnię płyty betonowej, luźne elementy oraz stare posadzki epoksydowe należy usunąć, zaś ubytki uzupełnić zaprawą naprawczą. Na tarasy polecane są głównie posadzki żywiczne. Są one odporne na promieniowanie UV, wszechstronne oraz, dzięki specjalnym dodatkom, są ognioodporne. Ponadto powinny to być przede wszystkim powłoki grube, nanoszone w paru, oddzielnie przyrządzonych warstwach.

Na posadzki żywiczne dobrze jest spojrzeć w dwojaki sposób. Z jednej strony będzie to aspekt estetyczny, jaki wpływa na nasze zainteresowanie określoną posadzką, cieszy oko a także sprawia, że dobrze czujemy się we wnętrzu, gdzie została stworzona. Z drugiej natomiast strony niebywale znaczące są walory użytkowe, które cechują posadzkę a także określają, jak będzie się sprawowała podczas codziennego stosowania. Technika ich utworzenia, bez względu na producenta, jest dość trudna i wymaga nie tylko profesjonalnej wiedzy na ich temat, lecz również specjalnych narzędzi.

Żywice to przede wszystkim odpowiednie proporcje, warunki atmosferyczne, wysoka temperatura, przerwy technologiczne. Jakikolwiek błąd popełniony w warstwach niższych odbije się na kolejnych powłokach, potrafią to być ubytki w formie widocznych nierówności czy może wady mechaniczne, jakie zrobią odpadanie, pękanie powłok itd.Powiązane słowa: