Jak dobrać materac?

Perfekcyjny materac, na którym pośpisz niczym na chmurce… kto by nie marzył o takiej formie relaksu? Niestety materace okazują się być

całkiem niekorzystne dla naszej kieszeni, a co więcej może okazać się, że ich dopasowanie do swoich gustów nie okazuje się być takie nieskomplikowane. Przez co nim zechcesz coś kupić opłaca się skrupulatnie się zastanowić, czego potrzebujesz i jakie masz oczekiwania. Dowiedz się, na co zwracać uwagę chcąc kupić nowy materac.

Kluczowym zadaniem, jakie powinien spełniać materac, zdaje się być poprawne podparcie dla kręgosłupa. Z tego względu dobrze, aby był zwłaszcza dostosowany do wzrostu i wagi osoby, która będzie na nim spała. Dość popularna jest opinia, że materac dobrzy, aby był jak najtwardszy, jednak nie jest ona prawdziwa, co więcej twardość właśnie dobrze jest dostosować ją do wagi użytkownika. Koniecznie trzeba również zwrócić uwagę, by był dopasowany też do wzrostu – najczęściej dobieramy go do ramy łóżka, jednak rozsądnie jest być pewnym tego, że optymalny materac jest w przybliżeniu 20 cm dłuższy aniżeli jego właściciel.

Następnym czynnikiem, który ma tutaj znaczenie jest pozycja, w jakiej zwykle posypiasz. To do niej dobrze jest wybierać rozłożenie stref oparcia. Inaczej powinieneś wspierać kręgosłup, w przypadku gdy śpisz na plecach, inaczej, kiedy wolisz spać na boku. Co istotne, warto w ogóle pozbyć się wzmocnień, jeśli śpisz na brzuchu – jest możliwość, iż będą uciskać żołądek. Ważne także, byś nabył stosowny pokrowiec na materac. Przede wszystkim musi być nieco dłuższy aniżeli sam materac i wyprodukowany z miłego materiału, który przepuszcza powietrze i nie zdoła powodować nadmiernego przegrzewania się. W każdą z tych rzeczy – i materac i pokrowiec, powinno się zainwestować większą kwotę i nie oszczędzać na nich. To produkty, które lepiej, aby były jak najlepszej jakości.Powiązane słowa: