Hortensje - najczęściej docenione gatunki

Hortensje tak nazywa się te jedne z najpiękniejszych kwiatów, jakie damy radę dostrzec w terenach ogrodowych. Wzbudzają podziw niemal od lata, aż do pierwszych mrozów i niewiele innych roślinności może się z nimi stawać do porównywania podczas kwitnienia. Zależnie od odmiany, kwiaty hortensji posiadają płaski, kulisty lub wydłużony kształt. Hortensje bywają w bardzo wielu odcieniach, a niektóre z odmian posiadają nawet dwubarwne kwiaty.

Najbardziej uznaną w naszym kraju odmianą okazuje się być hortensja ogrodowa. Nie zważając na nazwę, zda się ją sadzić nie tylko w ogrodzie, jednakże również w doniczkach. Posadzona na terenie ogrodowych, przeważnie miewa wysokość jednego metra. Hortensje ogrodowe najczęściej kwitną w różnych odcieniach różu bądź niebieskiego.

Następną, powszechnie uprawianą w naszym kraju hortensją, jest hortensja drzewiasta. Jej najbardziej rozpoznawalną odmianą jest Annabelle. Posiada ona kwiaty o odcieni bieli, które kwitną raz na rok, nawet pomimo przycinania. Jej zaschnięte kwiaty również zimą bywają ozdobę. Na równi często uprawiana w naszym kraju zdaje się być też hortensja bukietowa, a zwłaszcza jej odmiana Limelight. Owe nazewnictwo zawdzięcza kwiatom, które w początkowym czasie kwitnienia mają jasnozieloną barwę. Krzew ten kwitnie niezwykle długo, zmieniając koloryt kwiatów na białe, a w późniejszym czasie na różowe. Limelight jest poza tym bardzo wytrzymała na suszę oraz prawidłowo wytrzymuje intensywne promienie słońca. Jeżeli chodzi o odmiany takie jak hortensja ogrodowa, hortensja bukietowa - internetowy sklep ogrodniczy , który nie posiada ich w przedstawionej ofercie, nie istnieje. Tak samo jest ze sklepami stacjonarnymi. Hortensje dostępne są wzdłuż i wszerz. Mimo wszystko odmiany tak zwane {dla fachowców|koneserskie", zazwyczaj sprawniej odszukać w internetowych sklepach.Powiązane słowa: