Hortensja Limelight - coś dla ogrodników

Hortensja Limelight to jedna z młodszych odmian hortensji bukietowej. Swoją nazwę może zawdzięczać limonkowemu zabarwieniu posiadanych kwiatów. Kwiatostany tej odmiany są gigantami i mają możność mieć wielkość wręcz 30 cm. Kolor kwiatów w odcieniu limonki pozostaje niemal do pory jesiennej. Są one w późniejszych czasie na suche bukiety. Pomimo wielkości kwiatostanów, Limelight ma stosownie sztywne i trwałe pędy, żeby je podtrzymywać. Poprzez to temu wręcz intensywny deszcz nie spowoduje tego, iż kwiaty się położą.

Limelight, tak jak inne hortensje bukietowe, lubi wilgotną i żyzną glebę, która jest zobowiązana mieć niskie pH. Odmiana ta prosi się, aby móc rosnąć na stanowisku słonecznym bądź też w półcieniu i okazuje się być bardzo delikatna na niedobór wody. Z tego powodu powinno się dbać o jej należyte nawodnienie. Limelight, identycznie jak inne hortensje bukietowe, bez problemów przejdzie zimę w naszym klimacie. Z tego powodu nie dostrzega się żądania osłaniania ich na porę roku zwaną zima. Jednakże warto ją co roku podciąć, gdyż stymuluje to pojawienie się bardziej pokaźnych rozmiarów kwiatostanów.

Hortensja Limelight jest odmianą tak zjawiskową, iż konieczne będzie ją sadzić w miejscu dobrze wyeksponowanym. Najświetniej posadzić ją pojedynczo bądź też w niewielkich grupach. Uwzględniając duże kwiaty tej odmiany, nie oczekuje ona równie obficie kwitnących towarzyszy. Może być sadzona z dereniami białymi albo paprociami. Mistrzowsko będzie wyglądała również z roślinami w kolorze purpurowym, jakim jest choćby bordowy berberys.

Mając na myśli hortensja limelight - internetowy sklep ogrodniczy , który nie posiada jej w proponowanej ofercie, należy przeważnie do rzadkości. Okazuje się być to odmiana ogólnie możliwa do nabycia tak samo w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Spróbuj ją umiejscowić w swoim ogródku, ponieważ jest to urokliwa i dotychczas nieraz sadzona odmiana.Powiązane słowa: