Hortensja bukietowa Vanille Fraise - wpada w oko i kradnie serca, to taka odmiana!

Wśród całej masy odmian hortensji, na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza hortensja bukietowa vanille fraise. Określana jest tak roślina o najpiękniejszych kwiatach, niebywale gęstych oraz niesamowicie efektownych. Prócz tego okazuje się być nieco łatwiejsza w uprawie aniżeli inne hortensje. To bardzo wartościowa odmiana, o cudnych, różowych kwiateczkach oraz odporna w totalnie wysokim stopniu.

Hortensja bukietowa tej odmiany ma formę dość sporej wielkości krzewu o pokroju uformowanym w coś przypominającym kulę. Potrafi tworzyć proste, bardzo sztywne pędy, które pod wpływem ciężaru kwiatów stopniowo są w stanie przechylać się. To tworzy niezwykle efektowne zjawisko i właśnie z dlatego spora grupa osób tak ceni tę roślinę. Maksymalna wysokość krzewu to 1,5 do 2 m. Jej ozdobność wynika właśnie z przepięknych kwiatów, które budują szeroko stożkowate wiechy, które wyglądem mogą przypominać gęste bukiety. Hortensja bukietowa Vanille Fraise posiada intrygujące ubarwienie – pierw jest biała, później jednakże kwiaty stają się coraz odrobinę mocniej różowe, aż zmienią się w intensywną czerwień. Dzięki temu na roślinie krzewiastej jest kapitalny efekt w momencie kiedy przechodzą kolory.

Prezentowana odmiana lubuje kwitnąć w okresie od lipca do września. Wtedy może potrzebować trochę więcej nawożenia, jednak głównie dlatego, że to pomoże zachować stosownie kwaśny poziom pH. To on właśnie sprawia, by rośliny zacnie wyglądają. Nie potrzeba jej przesadnio nawadniać, w zasadzie wymaga jedynie regularnego cięcia. Jest w zasadzie niesprawiająca problemów, więc może być wybierana przez ogrodników-amatorów. Jest niebywale odporna na mróz, odmiennie do większości odmian hortensji owego gatunku. Jej dużą cnotą jest to, iż potrafi nam ozdabiać przez większą część roku – przekwitłe kwiatostany również potrafią być ozdobne.Powiązane słowa: