Formy do betonu - modne rozwiązanie na zmiany w domu i ogrodzie

Beton ostatnio zdaje się być niezwykle będącą na czasie dekoracją wszelkiego typu. Jest naturalny, nie wymaga zbyt wiele pracy, bardzo plastyczny, w związku z czym udaje się zrobić z nim wiele rzeczy. Beton dekoracyjny przypadnie do gustu każdemu, komu marzy się loft albo mieszkanie w stylu industrialnym, aczkolwiek nie tylko. To w ostatnim czasie także często sięgamy po ten materiał do dekoracji domów jednorodzinnych albo ogrodów w nowatorskim stylu.

Ozdobny beton posiada wiele przeróżnych oblicz. Zwykle bywa on w formie posadzki, która może być tak długo polerowana aż stworzymy coś podobne do efektu lustra. Warto tak czy siak być pewnym tego, iż beton to nie jedynie podłoga – wręcz przeciwnie, da się zamontować go na ścianie. W tym przypadku niesamowicie wypada w formie szorstkich kosteczek, które potrafią być imitacją kamienia bądź cegły. W tym wypadku dobrze wypadają tu formy do betonu – dają możliwość ukształtowania intrygujących „kamieni”, które są w stanie tworzyć na ścianie przepiękny widok. Beton jest szorstki, przez co sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między tak przygotowane, odlane w formie kostki da się włożyć również fugę, przez co ściana może wyglądać jeszcze lepiej.

Ciekawym rozwiązaniem, które niejednokrotnie bywa w miejscach publicznych, przykładowo kawiarniach i restauracjach umieszcza się także beton stemplowany. Także on przypomina nam nieregularny kamień i efekt ów udaje się uzyskać używając specyficznej formy do betonu. Co więcej da się zrobić wyjątkową płaskorzeźbę, która udekoruje ścianę pomieszczeń w stylu greckim bądź włoskim. Z stosowną formą sylikonową tego typu dekoracje uda Ci się wytworzyć samemu, jednakże zdecydowanie lepiej takie działanie oddać w ręce profesjonalistów. Będziesz mieć pewność, iż ozdoba zostanie wykonana na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: