Etykieta - co na niej musi być zapisane?

Etykieta należy do tych kluczowych elementów udanego marketingu. Musi być schludna, rzucająca się w oko, zaprojektowana z dobrym gustem. Nad tym najczęściej działają profesjonalni graficy, u których możesz dokonać zamówienia na projekt etykiety. To najbardziej odpowiedni sposób na to, by etykieta była naprawdę estetyczna i profesjonalna. Jednak pożądane byłoby posiadać takową wiedzę, iż w przypadku zawartości etykiet do produktów spożywczych, są nadawane niezwykle restrykcyjne przepisy. Posiądź wiedzę, co powinno znaleźć się na projekcie etykiety.

Podstawą jest to, iż, etykieta nie powinna wprowadzać konsumentów w błąd. Wszystkie pojawiające się na niej dane muszą być zgodne z prawdą. Przynależą do nich głównie informacje związane ze składem. Wszystkie składniki muszą być poukładane pod kątem malejącej zawartości procentowej, aczkolwiek procenty nie muszą być podawane – wystarczy adnotacja o zawartości. Tak czy owak nie na każdym produkcie przymusza się nas, aby podawać skład – nie musimy tworzyć etykiet do towarów nieprzetworzonych, orzechów, owoców oraz warzyw.

Kolejną ważną informacją, która powinna być wypatrzona na etykiecie, jest informacja o składnikach alergizujących. To niezmiernie ma swoje znaczenie, w zasadzie nie są składnikiem konkretnego produktu, a po prostu mają szansę się w nim znaleźć przez to, iż zakład je przerabia na innych liniach.

Producent jest zobowiązany przekazywać informację też o tym, co jest zawarte w mięsie albo rybie, to znaczy, jak dużo wody ma dan produkt – jeżeli ma jej więcej, aniżeli 5%. Równocześnie ma obowiązek znaleźć się na nich informacja, że zawierają białko bądź były wcześniej zamrażane. Dzięki temu osoba, która podejmuje się takowego zakupu ma mieć większą świadomość tego, co kupuje.Powiązane słowa: