Eko palenie to tylko z pelettem

Pellet to ciekawa ewentualność, żeby ogrzewać pomieszczenia, w których przebywamy. Jest to niezastąpione rozwiązanie na ekologiczne i ekonomiczne ogrzanie miejsca, w którym mieszkamy. Nic dziwnego, iż cieszy się coraz większym powodzeniem, i że mamy większą grupę firm i instytucji, które przechodzą na ogrzewanie tego typu. Zaczyna to być również coraz częściej wykorzystywany w domach jednorodzinnych

Pellet określa nieduże baryłki, osiągających nie więcej długości niż 2-3 cm. Jest to produkt, który pozyskuje się w wyniku sprasowania drewnianych trocin. To bardzo ekologiczny produkt – nie sięga do stopniowo kończących zasobów naturalnych naszej planety. Trocinydo jego produkcji zdają się być w sumie odpadem przy produkcji desek na tartaku lub w innych miejscach obróbki drewna.

Pellet jest również bardzo wartościowym źródłem ciepła. Ma bardzo duży poziom kaloryczności, dzięki czemu ekspresowo wydziela niezłą porcję ciepła. Co więcej bardzo szybko się rozpala i przez długi czas trzyma ogień. Aby jednak zdołać się cieszyć zaletami pelletu wymagane jest aby pozyskiwać go z bardziej sprawdzonych miejsc. Najlepiej sprawdzają się stawiające na profesjonalne usługi firmy. Gdy mowa o pellet pęcice przykładowo proponują nam bardzo dobrej jakości materiał opałowy.

Ekologiczność pelletu to zasługa nie jedynie tego, iż do jego produkcji wykorzystywane są trociny drewniane, ale również na tym, iż w trakcie jego spalania nie powstaje dwutlenek węgla, więc emisja CO2 jest znikoma. To akurat nadrzędny element ochrony środowiska. Dodatkową wartością dodającą wagi pelletu zdaje się być niesamowita czystość – spala się w sumie całkowicie, wytwarzając znikome 0,5% popiołu, który idealnie sprawdza siędo nawożenia różnorodnych roślin, przede wszystkim trawnika. Dzięki temu okazuje się być to najbardziej odpowiedni sposób, by nie musieć przejmować się regularnym czyszczeniem pieca i nadmierną ilością popiołu.Powiązane słowa: